Włoskie media: Wojciech Szczęsny podpisze z Juventusem nowy kontrakt

19.11.2019 18:20
Wojciech Szczęsny i Leonardo Bonucci
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Wojciech Szczęsny podpisze z Juventusem kontrakt do 2024 roku - poinformowały we wtorek włoskie media. Te same źródła podawały, iż swoją umowę przedłuży także Leonardo Bonucci, który zrobił to jeszcze tego samego dnia. Włoski obrońca pozostanie w Turynie na kolejne pięć lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wojciech Szczęsny nie zawodzi w bramce Juventusu Turyn, a swoją dobrą formą udowodnił już, że jest godnym następcą Gianluigiego Buffona. Ostatnimi czasy sporo mówiło się jednak o tym, kto ewentualnie mógłby jeszcze lepiej sprawować się między słupkami "Starej Damy" od Polaka (wymieniano między innymi nazwisko golkipera AC Milan - Gianluigiego Donnarummy), ale wszystko wskazuje na to, że klub szybko urwie te spekulacje.

Leonardo Bonucci na dłużej w Juventusie. Następny Wojciech Szczęsny

Jak doniósł we wtorek Fabrizio Romano, jeden z najbardziej szanowanych dziennikarzy we Włoszech, "Juve" ruszyło z kontraktową ofensywą i na dniach chce zaproponować nowe umowy Leonardo Bonucciemu, Juanowi Cuadrado i właśnie Szczęsnemu.

Na potwierdzenie prawdziwości doniesień Włocha nie trzeba było długo czekać. Jeszcze tego samego dnia Bonucci przedłużył kontrakt z klubem o kolejne pięć lat.

Zdaniem innego włoskiego dziennikarza, Gianluki Di Marzio, polski golkiper zatwierdził już warunki nowej umowy, a oficjalne potwierdzenie klubu przyjdzie wraz z końcem przerwy reprezentacyjnej i powrotem 29-latka do Turynu.

Wojciech Szczęsny rozegrał w tym sezonie w barwach Juventusu 12 meczów, w których zachował w sumie pięć czystych kont. Puścił łącznie 10 bramek.

RadioZET.pl/Fabrizio Romano, Juventus Turyn, Gianluca Di Marzio