Zamknij

Lekarz przyczynił się do śmierci Davide Astoriego. Został skazany

04.05.2021 11:17

Giorgio Galanti, były konsultant medyczny Fiorentiny, a zarazem lekarz tragicznie zmarłego Davide Astoriego przyczynił się do śmierci włoskiego obrońcy i został skazany na rok więzienia w zawieszeniu - poinformowała florencka prokuratura. Astori zmarł na zawał serca w marcu 2018 roku. Miał 31 lat.

Davide Astori
fot. PAP/EPA
  • Davide Astori nie żyje
  • Włoski obrońca zmarł w marcu 2018 roku na zawał serca w wieku zaledwie 31 lat
  • Lekarz, który, mimo wiedzy o jego wadzie serca, dopuścił piłkarza do gry, został skazany we wtorek na rok więzienia w zawieszeniu

Profesor Giorgio Galanti, były dyrektor Centrum Medycyny Sportowej jednego z florenckich szpitali, został uznany za winnego i skazany przez włoski sąd na rok więzienia w zawieszeniu w związku ze śmiercią piłkarza Fiorentiny, byłego kapitana Davide Astoriego w marcu 2018 r.

Prokuratura żądała kary 18 miesięcy dla Galantiego, który był wówczas m.in. konsultantem medycznym klubu. Jak powiedział prawnik lekarza dziennikowi "Gazzetta dello Sport", jego klient będzie się odwoływał od wyroku.

Lekarz przyczynił się do śmierci Davide Astoriego. Został skazany

O zignorowanie wady serca i wystawienie zezwolenia pozwalającego zawodnikowi trenować podejrzanych było dwóch lekarzy. W połowie 2016 i 2017 roku mieli oni stwierdzić nieprawidłową pracę serca 14-krotnego reprezentanta Włoch, ale i tak wystawili mu odpowiednie zaświadczenia, aby mógł kontynuować karierę.

31-letni Astori zmarł w pokoju hotelowym 4 marca przed meczem Serie A z Udinese. Jego ciało znaleziono nad ranem w hotelowym pokoju. Powodem śmierci był zawał serca.

Występujący na pozycji obrońcy Astori w Fiorentinie grał od 2015 roku. Wcześniej bronił barw m.in. Romy i Cagliari. Władzie Fiorentiny zadecydowały się, po tragicznej śmierci piłkarza, na zmianę nazwy ośrodka treningowego i uhonorowanie byłego kapitana. Obiekt nosi nazwę "Centro Sportivo Davide Astori". Zastrzeżono także numer jego koszulki - 13.

Jednym z bramkarzy Fiorentiny w sezonie 2017/18 był Bartłomiej Drągowski.

RadioZET.pl/PAP