Serie A: Lazio wciąż w grze o tytuł, Immobile goni Lewandowskiego

30.06.2020 21:45
Ciro Immobile, Lazio

Lazio pokonało na wyjeździe Torino 2:1 i nie odpuszcza walki o mistrzostwo Włoch. Jedną z bramek dla rzymskiego klubu zdobył Ciro Immobile, który goni Roberta Lewandowskiego w wyścigu o "Złotego Buta".

Przed 29. kolejką Serie A Lazio traciło do Juventusu tylko cztery punkty. Aby utrzymać się w walce o tytuł, musiało zdobyć trzy punkty. Cel udało się zrealizować, choć prowadzenie objęli rywale. Już w 5. minucie do siatki trafił Andrea Belotti, który wykorzystał rzut karny.

Więcej goli w pierwszej połowie nie padło, ale po zmianie stron goście zdołali odwrócić losy rywalizacji. Najpierw do remisu doprowadził Immoblie, a potem zwycięskiego gola zdobył Marco Parolo.

Złoty But. Immobile goni Lewandowskiego

Jeśli chodzi o Immobile, to zdobył on swoją 29. bramkę w sezonie. Tym samym zmniejszył stratę do Lewandowskiego, który jest liderem klasyfikacji "Złotego Buta". Polski napastnik zdobył 34 gole w Bundeslidze. Swojego dorobku jednak już nie poprawi, bowiem sezon w Niemczech dobiegł końca.