Serie A: Juventus stracił dwa punkty, Caicedo bohaterem Lazio

08.11.2020 14:30
Lazio - Juventus

Juventus zremisował na wyjeździe Lazio Rzym 1:1 w spotkaniu 7. kolejki włoskiej Serie A. Gospodarze przystąpili do tego meczu przetrzebieni przez koronawirusa.

Ciro Immobile, Lucas Leiva i Thomas Strakosha - tych graczy zabrakło w składzie Lazio na mecz z Juventusem. Nieobecność najlepszego strzelca zespołu, pomocnika, który regulował tempo gry i zabezpieczał defensywę oraz podstawowego bramkarza odbiła się na dyspozycji rzymian, ale nie na wyniku.

Juventus też miał swoje problemy, zwłaszcza w obronie, w której brakowało Matthijsa de Ligta, Alexa Sandro i Giorgio Chielliniego. Szansę występu od pierwszej minuty dostał Gianluca Frabotta, a między słupki wrócił odpoczywający w poprzedniej kolejce Wojciech Szczęsny.

Serie A: Lazio - Juventus [WYNIK]

Przyjezdni przez całą pierwszą połowę posiadali ogromną przewagę, ale zdołali zdobyć tylko jednego gola. W 15. minucie Cuadrado rozegrał akcję z Bentancurem, dograł do Cristiano Ronaldo, a temu pozostało tylko dostawić nogę. Portugalczyk miał jeszcze trzy szanse, ale żadnej z nich nie zdołał zamienić na bramkę.

Po zmianie stron Lazio atakowało nieporadnie, nastawiło się jedynie na stałe fragmenty gry, a Juventusowi brakowało precyzji przy wyprowadzanych kontrach. Z tego chaosu zrodził się jednak gol. W 95. minucie Joaquin Correa wpadł w pole karne, dograł do specjalisty od trafień "last minute" Felipe Caicedo, a ten dał swojej ekipie jeden punkt.

Strata dwóch punktów oznacza dla Juventusu pozostanie na 3. pozycji w tabeli Serie A, a jeszcze w niedzielę może ją stracić m.in. na rzecz Atalanty bądź Napoli. Liderem jest AC Milan, który wieczorem zmierzy się z Hellasem Verona.

Lazio Rzym - Juventus 0:1

Bramki: Felipe Caicedo (90.+5) - Cristiano Ronaldo (15.)