Serie A: Pierwsza w sezonie porażka Juve, Szczęsny obronił karnego [WIDEO]

07.12.2019 23:34
Lazio - Juventus

Juventus poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie Serie A. Mimo bardzo dobrej postawy Wojciecha Szczęsnego, który m.in. najpierw sprokurował, a potem obronił rzut karny, "Stara Dama" przegrała na wyjeździe z Lazio Rzym 1:3.

W poprzedniej serii gier "Bianconeri" tylko zremisowali na wyjeździe z Sassuolo 2:2 i stracili fotel lidera na rzecz Interu Mediolan. W piątek "Nerazzurri" podzielili się punktami z Romą, w związku z czym Juventus przy zwycięstwie z inną rzymską drużyną mógł wrócić na 1. miejsce. Tak się jednak nie stało, bo podopieczni Maurizio Sarriero doznali pierwszej porażki w tym sezonie.

Juventus przegrał z Lazio

Wszystko rozpoczęło się po myśli gości, którym prowadzenie dał Cristiano Ronaldo. Tuż przed przerwą wyrównał Luiz Felipe. Kluczowa dla losów meczu okazała się 69. minuta, gdy czerwoną kartkę ujrzał Juan Cuadrado. Chwilę później gola na 2:1 zdobył Siergiej Milinković-Savić, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Felipe Caicedo.

Juventus mógł przegrać wyżej. Szczęsny sfaulował w polu karnym Correę, ale błyskawicznie odkupił swoje winy, broniąc strzał i dobitkę Ciro Immobile.

Dla Juventusu to pierwsza porażka w tym sezonie. Aktualnie mistrzowie Italii zajmują 2. miejsce ze stratą dwóch punktów do Interu. Lazio jest trzecie,

Lazio Rzym - Juventus 3:1

Bramki: Luiz Felipe (45.), Siergiej Milinković-Savić (74.), Felipe Caicedo (90.) - Cristiano Ronaldo (25.)