Wielka awantura w Serie A. Pierwsza w sezonie porażka Interu Mediolan

16.10.2021 21:47
Wielka awantura w Serie A

Inter Mediolan przegrał z Lazio Rzym 1:3 i poniósł pierwszą porażkę w Serie A w sezonie 2021/2022. W 81. minucie doszło do wielkiej awantury, która skończyła się czterema żółtymi kartkami. O co poszło?

Inter Mediolan obok prowadzącego w tabeli i nieomylnego Napoli był jedyną drużyną w lidze włoskiej, która w siedmiu pierwszym meczach nie doznała porażki. Nastąpiło to w sobotę w kontrowersyjnych okolicznościach za sprawą Lazio Rzym.

Do 81. minuty utrzymywał się remis 1:1. W 12. minucie z rzutu karnego trafił skrzydłowy "Nerazzurrich" Ivan Perisić, a wyrównał już po zmianie stron, także z jedenastki, Ciro Immobile. Gola na 2:1 zdobył Felipe Anderson, ale jego bramka rozsierdziła przyjezdnych. Dlaczego?

Lazio - Inter: Awantura na boisku po golu Andersona [WIDEO]

Akcję prowadził Inter Mediolan. Federico Dimarco był faulowany przez Lucasa Leivę, ale zdołał odegrać piłkę do Lautaro Martineza. Ten zauważył leżącego kolegę, jednak zamiast wybić piłkę, popędził na bramkę i oddał strzał.

Wahadłowy gości nie podnosił się z murawy, sędzia jednak nie przerywał gry, dlatego rzymianie wyprowadzili kontrę, którą na gola zamienił Felipe Anderson. Mediolańczycy, głównie Denzel Dumfries i Samir Handanović, rzucili się rywalom do gardeł, co wywołało ogromną awanturę.

Kilka minut upłynęło, zanim arbiter Massimiliano Irrati opanował sytuację. Kartki po tym zdarzeniu obejrzeli Siergiej Milinković-Savić i Felipe Anderson po stronie Lazio oraz Dumfries i Lautaro Martinez w ekipie Interu.

Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Milinković-Savić. W ostatnich sekundach czerwoną kartkę ujrzał jeszcze Luis Felipe.