Serie A: Scudetto odjeżdża Lazio, rzymianie polegli w starciu z Milanem

04.07.2020 23:37
Lazio - Milan

Lazio Rzym oddala się od scudetto. W 30. kolejce Serie A podopieczni Simone Inzaghiego, bez Ciro Immobile i Felipe Caicedo, gładko przegrali z Milanem 0:3 i ich strata do Juventusu wzrosła już do siedmiu punktów.

W sobotę "Stara Dama" zrobiła swoje - w derbach Turynu bardzo pewnie ograła Torino 4:1 i czekała na to, co w wieczornym spotkaniu zrobi Lazio, jedyna drużyna, która może jeszcze zagrozić Juventusowi w wywalczeniu dziewiątego z rzędu scudetto. Rzymianie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa nie prezentują się jednak tak wybornie, jak przed nią, a do tego musieli radzić sobie w tym meczu bez zawieszonych za kartki najlepszego strzelca Serie A Ciro Immobile (29 goli) i Felipe Caicedo. Bez nich nie mieli "siły ognia", by ograć Milan.

"Rossoneri" już w pierwszej połowie wypunktowali Lazio. W 23. minucie wynik spotkania otworzył Hakan Calhanoglu, a później z rzutu karnego podwyższył Zlatan Ibrahimović. Gol został zapisany na konto Szweda, choć to Strakosha wpakował sobie piłkę do siatki - najpierw dobrze interweniował, ale potem odbiła się ona od niego i przekroczyła linię bramkową.

Lazio przegrało z Milanem

Po zmianie stron na boisku pojawił się Ante Rebić i to on w 59. minucie ustalił rezultat na 3:0.

Lazio Rzym, mimo straty siedmiu punktów do Juventusu, może jeszcze liczyć na dogonienie obrońców tytułu. Nadziei może upatrywać w... kalendarzu. Gracze Inzaghiego mają przed sobą teoretycznie łatwiejszych rywali, podczas gdy "Stara Dama" we wtorek zmierzy się z Milanem, a w sobotę z Atalantą Bergamo. 20 lipca dojdzie jeszcze do bezpośredniego starcia Juventus - Lazio.

Lazio Rzym - AC Milan

Bramki: Hakan Calhanoglu (23.), Zlatan Ibrahimović (34. - karny), Ante Rebić (59.)