Krzysztof Piątek musi się przełamać. AC Milan chce wypożyczyć napastnika

16.11.2019 16:10
Krzysztof Piątek może zostać wypożyczony z AC Milan
fot. Jonathan Moscrop/Press Association/East News

Krzysztof Piątek wciąż ma problemy w AC Milan. Jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, jeżeli reprezentant Polski nie zacznie regularnie zdobywać bramek, może zostać wypożyczony do Genoi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Krzysztof Piątek na tę chwilę przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed ostatnimi meczami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Włoskie media uważają, że 24-latek dostał pięciomiesięczne ultimatum od władz mediolańskiego klubu. „La Gazzetta dello Sport” napisała, że jeżeli Polak w najbliższych pięciu meczach nie poprawi swojej skuteczności, zimą zostanie wypożyczony do Genoi, aby w znanym zespole mógł się odbudować.

Wobec skuteczności Piątka w ubiegłym sezonie, zarząd Milanu i kibice chcieli, aby napastnik co najmniej utrzymał swoją formę. Jak uważają media, 24-latek pozostanie w legendarnym klubie tylko i wyłącznie wtedy, gdy zacznie systematycznie strzelać gole.

W tym sezonie Krzysztof Piątek zdobył trzy bramki w Serie A w tym dwa razy trafiał po rzutach karnych. Sam Milan zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli ligi.

RadioZET.pl/gazzetta.it