Włoska Federacja Piłkarska udostępni swój ośrodek pacjentom z koronawirusem

26.03.2020 19:30
Koronawirus we Włoszech

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) ogłosiła, że jej ośrodek szkoleniowy Coverciano w pobliżu Florencji zostanie udostępniony służbie zdrowia w celu przyjmowania pacjentów z koronawirusem. Italia jest krajem najbardziej dotkniętym pandemią w Europie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z komunikatu FIGC wynika, że udostępnionych zostanie kilka budynków, a także pokoje, w których zwykle gości pierwsza reprezentacja Włoch oraz inne drużyny narodowe tego kraju. W ośrodku odbywają się również kursy dla trenerów i dyrektorów sportowych.

Władze Serie A zachowują spokój. "Rozgrywki mogą zostać dokończone nawet w sierpniu"

Będzie tam można pomieścić osoby "podlegające opiece lekarskiej oraz łóżka dla pacjentów oczekujących na hospitalizację".

- FIGC otwiera centrum Coverciano dla Włochów w trudnej sytuacji. W tej chwili nie gramy w piłkę nożną. Aby zacząć od nowa, musimy wygrać razem najważniejszy mecz z koronawirusem - oświadczył prezes włoskiej federacji Gabriele Gravina.

W Rzymie miały rozpocząć się 12 czerwca piłkarskie mistrzostwa Europy, których gospodarzami miało być łącznie 12 krajów, ale zostały przełożone przez UEFA na 2021 rok.

Koronawirus we Włoszech

Włochy są najbardziej w Europie dotknięte pandemią koronawirusa. Odnotowano tam prawie 75 tys. przypadków zakażeń i ponad 8 tys. zgonów.

RadioZET.pl/PAP