Zamknij

Poruszający wpis Wojciecha Szczęsnego. Słowa otuchy dla Włochów

18.03.2020 12:44
Wojciech Szczęsny
fot. Wojciech Szczęsny/Instagram

Wojciech Szczęsny, podobnie jak ponad 100 pracowników Juventusu, objęty jest kwarantanną w związku z wykryciem koronawirusa u dwóch jego klubowych kolegów. Z pandemią walczą jednak całe Włochy. Do mieszkańców tego kraju we wpisie na Instagramie zwrócił się bramkarz reprezentacji Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z chorobą COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2 zmagają się Daniele Rugani i Blaise Matuidi. Testy przeszedł każdy piłkarz tej drużyny, także Szczęsny, ale on nie otrzymał jeszcze wyników. Aktualnie przebywa w domowej kwarantannie.

Koronawirus we Włoszech

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO, stan na 17 marca), zakażonych jest prawie 28 tysięcy osób, a zmarło ponad 2,5 tysiąca. W pomoc szpitalom, które nie nadążają z przyjmowaniem kolejnych chorych, gdzie brakuje personelu i sprzętu potrzebnego do ratowania zdrowia i życia, włączyli się m.in. Silvio Berlusconi i rodzina Agnellich, właściciele Fiata, Ferrari i Juventusu. Przekazali po 10 mln euro na walkę z koronawirusem. O odzież ochronną zadbała z kolei AS Roma.

Koronawirus we Włoszech: Wpis Szczęsnego [INSTAGRAM]

Piłkarze w tym czasie co chwilę apelują do mieszkańców Italii o pozostanie w domach lub wpłacanie pieniędzy na rzecz fundacji zajmujących się zbieraniem środków na pomoc szpitalom. Z bardziej osobistym przekazem wyszedł Wojciech Szczęsny, który jako obcokrajowiec zdążył już związać się z Włochami.

"Chociaż martwimy się o nasze rodziny i bliskich, modląc się, aby wirus ich nie dotknął, wciąż zadajemy sobie pytanie, jak to się stało i dlaczego. Pytania, na które możemy nigdy nie znaleźć odpowiedzi. Ale zastanawiamy się również nad przyszłością. Jak wpłynie to na nasze społeczeństwo? Czy wszystko wróci do normy?" - rozpoczął swój wpis na Instagramie.

"Ktoś może uważać się za nieszczęśliwego, że jest teraz we Włoszech - w kraju najbardziej dotkniętym wirusem. Ale nie zgadzam się. Mam szczęście, że tu jestem, ponieważ wiem, że to kraj, który pokona tego wirusa jednością i pasją, z której słyną Włosi - dodał, publikując kilka zdjęć charakterystycznych punktów Italii.

W ostatniej części przekazał słowa otuchy wszystkim mieszkańcom Półwyspu Apenińskiego. "Poznają piękną sztukę, wyjątkową architekturę, modę, pyszne jedzenie itp. Nigdzie w książkach historycznych nie znajdziesz niczego o COVID-19, ponieważ Włochy są większe, lepsze i silniejsze niż ten wirus. Tak więc, choć strasznie tęsknię za rodziną i modlę się o ich dobro, z dumą dzielę ten trudny moment z mieszkańcami Włoch. Pozostańcie silne, Włochy, wszystko będzie dobrze!" - zakończył.

Wpis Szczęsnego spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem internautów, głównie Włochów. Podziękował mu także Juventus. "Mamy szczęście, że jesteś po naszej stronie. Jesteśmy z Ciebie dumni" - napisano w komentarzu.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Instagram/Onet