Zamknij

Cztery pozytywne testy. Nie może pokonać koronawirusa od sześciu tygodni

29.04.2020 08:23
Paulo Dybala
fot. Instagram/Paulo Dybala

Paulo Dybala wciąż nie może poradzić sobie z koronawirusem. Piłkarz Juventusu już szósty tydzień przebywa na kwarantannie, ale na niewiele to się zdaje. Od czasu zakażenia zrobił już cztery testy, wszystkie dawały pozytywny wynik.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tym, że Dybala ma koronawirusa, poinformowano oficjalnie 21 marca. Wtedy piłkarz został wysłany na dwutygodniową kwarantannę. Zazwyczaj po takim czasie, jeśli nie następują silne objawy, organizm radzi sobie z zakażeniem i wytwarza przeciwciała. W przypadku Argentyńczyka jest jednak inaczej.

Hiszpański program "El Chiringuito" poinformował, że 26 latek od tamtego czasu aż czterokrotnie poddawany był testom i za każdym razem dawały wynik pozytywny. To oznacza, że jego kwarantanna została przedłużona o kolejne dwa tygodnie.

Póki co nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji ze strony piłkarza czy Juventusu. Trudno spekulować więc, co będzie dalej i w jaki sposób Dybala będzie teraz walczyć z koronawirusem.

Wciąż nie wiemy, kiedy piłkarze włoskiej Serie A wrócą na boisko. Wszystko wskazuje jednak na to, że nawet jeśli Juventus wznowi treningi, to bez Argentyńczyka. W takich przypadkach kluby będą zmuszone zachować maksymalną ostrożność.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/AN