Zamknij

Ogromne wyróżnienie dla reprezentanta Polski. Znalazł się w jedenastce dekady klubu

03.01.2020 22:14
Ogromne wyróżnienie dla reprezentanta Polski. Znalazł się w jedenastce dekady klubu
fot. East News

Karol Linetty wyróżniony. Głosem kibiców reprezentant Polski znalazł się w jedenastce dekady Sampdorii Genua. Pomocnik znalazł się w towarzystwie tak wielkich zawodników jak chociażby Fabio Quagliarella czy Antonio Cassano.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sampdoria Genua wybrała jedenastkę dekady przy pomocy głosów swoich kibiców. Pod uwagę brani byli wyłączni ci zawodnicy, którzy reprezentowali genueńczyków w latach 2009-2019. Co ciekawe, Karol Linetty dołączył do włoskiej drużyny dopiero w lipcu 2016 roku, a i tak udało mu się znaleźć w najlepszym zespole dziesięciolecia.

Karol Linetty w jedenastce dekady Sampdorii. Ogromne wyróżnienie Polaka

Pomocnik reprezentacji Polski nie może narzekać na słabe towarzystwo. W trzyosobowej pomocy został wymieniony obok obecnego piłkarza Arsenalu - Lucasa Torreiry oraz zawodnika Leicester City - Dennisa Praeta.

Ponadto w jedenastce dekady popularnych "Blucerchiati" znalazły się takie tuzy jak Fabio Quagliarella, Antonio Cassano czy obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych środkowych obrońców na świecie - Milan Skriniar.

Karol Linetty zagrał w barwach Sampdorii w łącznie 113 spotkaniach. We wszystkich tych meczach Polak trafił do bramki siedmiokrotnie oraz zaliczył 12 ostatnich podań. W obecnym sezonie na murawę wybiegał 11 razy. Do tej pory zanotował dwie asysty.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/Sampdoria Genua