Zamknij

Kamil Glik znalazł nowy klub. Wrócił do Serie A

11.08.2020 20:22
Kamil Glik
fot. VALERY HACHE/AFP/East News

Kamil Glik wrócił do Serie A po czterech sezonach. Obrońca reprezentacji Polski dołączył do beniaminka tych rozgrywek - Benevento Calcio. Defensor podpisał z włoskim klubem trzyletni kontrakt.

Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Glik, występujący od czterech sezonów w AS Monaco, wzmocnił Benevento Calcio - poinformował we wtorek beniaminek włoskiej ekstraklasy. Jak dodano, zawodnik związał się z nowym klubem umową do 30 czerwca 2023 roku.

Dla doświadczonego obrońcy to powrót do Włoch. W latach 2010-11 bronił barw Palermo i Bari, a od 2011 do 2016 roku grał w Torino, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje i został kapitanem zespołu. Z tego klubu trafił do AS Monaco.

Zobacz także

Kamil Glik wrócił do Serie A. Został piłkarzem Benevento Calcio

W reprezentacji Polski 32-letni obecnie Glik rozegrał dotychczas 73 mecze i zdobył pięć bramek. W 2016 roku dotarł z kadrą narodową do ćwierćfinału mistrzostw Europy we Francji, będąc jednym z kluczowych zawodników reprezentacji. Wciąż odgrywa w niej bardzo istotną rolę.

"Benevento Calcio informuje, że doszło do porozumienia z AS Monaco w sprawie definitywnego transferu (...). Polski obrońca podpisał kontrakt z 'Giallorossi' do 30 czerwca 2023 roku" - oświadczył włoski klub na swojej stronie.

Przy okazji zamieszczono efektowny wizerunek polskiego obrońcy, przedstawiając go jako superbohatera rodem z kreskówki.

Benevento awansowało kilka tygodni temu do Serie A, wracając do włoskiej ekstraklasy po dwóch latach przerwy.

Spadł z niej natomiast m.in. SPAL Ferrara, z którego odszedł inny obrońca reprezentacji Polski - Thiago Cionek.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP