Zamknij

Kamil Glik wróci do Serie A? Wszystko na to wskazuje, jest poważny chętny

25.11.2021 15:53
Kamil Glik
fot. Beata Zawadzka/East News

Kamil Glik znalazł się na celowniku grającego w Serie A Udinese Calcio - poinformowały w środę wspólnie włoskie media. 90-krotny reprezentant Polski jest obecnie zawodnikiem grającego na zapleczu włoskiej ekstraklasy Benevento Calcio.

Kamil Glik jest zawodnikiem Benevento Calcio od zeszłego sezonu. Jeszcze wtedy popularne "Czarodzieje" występowały wśród włoskiej elity, jednak ostatecznie nie utrzymały się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W obecnych rozgrywkach Serie B obrońca reprezentacji Polski rozegrał już 11 meczów.

Jak się okazuje, nie jest wykluczone, że nasz defensor wkrótce powróci do Serie A. Według powiązanego z "La Gazzetta dello Sport" serwisu mondoudinese.it Polakiem intensywnie interesuje się Udinese Calcio, które już latem chciało doprowadzić do jego transferu. Wówczas przeszkodziły wymagania klubu z Kampanii.

Kamil Glik wróci do Serie A? Wszystko na to wskazuje, jest poważny chętny

Teraz sytuacja wydaje się być o tyle inna, że również sam Glik może naciskać na przenosiny. Jak informuje portal, 33-latek nie jest zadowolony z gry swojego klubu w lidze - Benevento zajmuje dopiero 11. miejsce, a miało się bić o szybki powrót do ekstraklasy - i poprosił władze zespołu, by te już zimą szukały dla niego kupca.

"Mimo upływających lat, jego forma nie spada. To doświadczony obrońca, który swoją grą wyróżniał się nie tylko we Włoszech" - chwalą Glika włoskie media. To, czy dojdzie do transferu, czy nie, ma rozstrzygnąć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Kamil Glik ma na swoim koncie rozegranych łącznie 463 mecze w profesjonalnej piłkarskiej karierze. Zdobył w nich 31 bramek i zaliczył 13 asyst. W Serie A występował 183-krotnie, w reprezentacji Polski - 90-krotnie.

RadioZET.pl/mondoudinese.it