Zamknij

Kacper Urbański najmłodszym Polakiem w historii Serie A. Debiut w meczu z Genoą

13.05.2021 10:09
Kacper Urbańskim najmłodszym Polakiem w historii Serie A. Debiut w meczu z Genoą
fot. Piotr Matusewicz/East News

Kacper Urbański, 16-letni pomocnik Bolonii, zadebiutował w Serie A. Polak wszedł na ostatnie minuty spotkania z Genoą, dzięki czemu został najmłodszym zawodnikiem z naszego kraju, który kiedykolwiek zagrał na włoskich boiskach.

  • Kacper Urbański do tej pory był już dwukrotnie powoływany do pierwszego składu Bologni
  • W środę trener Sinisa Mihajlović po raz pierwszy dał mu wejść na boisko
  • 16-latek pojawił się na murawie w 89. minucie meczu

Kacper Urbański od środy jest najmłodszym Polakiem, który kiedykolwiek zadebiutował w  Serie A. Pomocnik Bolonii ma 16 lat i 8 miesięcy. W środowym meczu z Genoą Polak zmienił Roberto Soriano.

Urbański, grający na pozycji ofensywnego pomocnika, nie był jedynym nastolatkiem, który w środę zadebiutował w Bolonii. Trener Sinisa Mihajlović wpuścił też na boisku jeszcze młodszego Wisdoma Ameya, urodzonego w 2005 roku.

Kacper Urbański zagrał w Serie A. Najpierw był debiut w Ekstraklasie

Kacper Urbański (rocznik 2004) jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Młody Polak w barwach klubu z Pomorza pobił rekord Ekstraklasy – w lutym 2020 roku zadebiutował w meczu z Rakowem Częstochowa. Miał wówczas 15 lat, 3 miesiące i 14 dni.

Po roku od debiutu w Lechii Urbański przeszedł do Bolonii. Na pierwsze minuty w barwach włoskiego klubu czekał ponad 3 miesiące.

RadioZET.pl/PAB