Zamknij

Juventusowi grozi wyrzucenie z Serie A. To konsekwencja powołania Superligi

10.05.2021 18:03

Juventus może zostać wyrzucony z Serie A, jeśli nie wycofa się z Superligi.  - Szkoda byłoby mi kibiców, ale takie są zasady i obowiązują wszystkich - powiedział Gabriele Gravina, prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC).

Juventusowi grozi wyrzucenie z Serie A. To konsekwencja powołania Superligi
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News
  • Superliga to ogłoszony w kwietniu projekt autorstwa 12 spośród najbogatszych klubów na Starym Kontynencie, które chciały stworzyć własne rozgrywki, będące alternatywą dla europejskich pucharów pod egidą UEFA
  • Po fali krytyki w ciągu kilku dni z rozgrywek wycofało się dziewięć spośród tych zespołów, w tym AC Milan i Inter Mediolan
  • Zaangażowane w niego są jeszcze tylko Juventus Turyn, Real Madryt i Barcelona

Juventus może zostać wykluczony z Serie A, jeśli wkrótce nie ogłosi, że odchodzi z Superligi. Dodatkowe sankcje czekają klub ze strony UEFY. Organizacja zagroziła już, że kluby zaangażowane w Superligę zostaną ukarane finansowo, a Juve, Real i Barcelona mogą zostać także wyrzucone z Ligi Mistrzów i Ligi Europy. 

- Zasady są jasne. Jeśli Juventus będzie nadal częścią Superligi, kiedy rozpocznie się następny sezon, nie będzie mógł uczestniczyć w Serie A. Mam nadzieję, że to się wkrótce skończy - podkreślił Gravina w rozmowie ze stacją radiową "Kiss Kiss" w Neapolu.

Do Superligi pierwotnie zgłosiło się także Atletico Madryt oraz sześć angielskich klubów: Manchester City, Manchester United, Chelsea Londyn, Arsenal Londyn, Tottenham Hotspur i Liverpool.

RadioZET.pl/PAP