Juventus wygrał z Sassuolo i wciąż walczy o awans do Ligi Mistrzów

12.05.2021 22:40
Sassuolo - Juventus NA ŻYWO

Juventus w meczu 36. kolejki włoskiej Serie A wygrał na wyjeździe z Sassuolo 3:1. Dzięki temu zachował szanse na wywalczenie miejsca w czołowej czwórce na koniec sezonu, dającego awans do Ligi Mistrzów.

Juventus bardzo źle wszedł w to spotkanie. To gospodarze przeważali i tworzyli sytuacje bramkowe. Najlepszą mieli w 16. minucie, ale rzut karny zmarnował Domenico Berardi. Stara Dama objęła prowadzenie w 28. minucie, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Adrien Rabiot. Piłka po jego uderzeniu, zanim wpadła do bramki, odbiła się jeszcze od słupka.

Gdy wydawało się, że Juventus zejdzie na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, do siatki Sassuolo trafił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w łatwy sposób ograł Marlona i w sytuacji sam na sam pokonał Andreę Consigliego.

Po zmianie stron Sassuolo dążyło do odrobienia strat. Kontaktową bramkę zdobyło w 59. minucie. Gianluigiego Buffona pokonał Giacomo Raspadori. Już siedem minut później złudzeń gospodarzy pozbawił jednak Paulo Dybala. Argentyńczyk wykończył kontratak swojego zespołu tzw. podcinką i ustalił wynik na 3:1.

Juventus wciąż poza miejscem dającym Ligę Mistrzów

Mimo zwycięstwa Juventus na dwie kolejki przed końcem sezonu pozostał na piątym miejscu. To dlatego, że swoje mecze 36. serii spotkań wygrały Atalanta i Milan. Piłkarze z Bergamo ograli Benevento 2:0, ekipa z Mediolanu rozbiła za to Torino aż 7:0. Obie drużyny wyprzedzają Juve o trzy punkty.

Stara Dama wciąż ma szansę na wskoczenie do "czwórki", dającej prawo do gry w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Nie jest jednak zależna od siebie. Sama musi wygrać pozostałe dwa do końca sezonu mecze i liczyć na wpadki rywali. W następnej kolejce Juventus zagra z pewnym mistrzowskiego tytułu Interem. Milan czeka starcie z Cagliari, Atalanta zagra natomiast z Genoą.