Juventus pokonał Inter, pięć goli w hicie Serie A

15.05.2021 20:31
Juventus

Juventus Turyn pokonał Inter 3:2 w hicie 37. kolejki Serie A. Tym samym Stara Dama pozostaje w grze o udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

W sobotnim meczu Juventusu z Interem niczego nie brakowało. Kibice w spotkaniu widzieli pięć goli, trzy rzuty karne, dwie czerwone kartki i mnóstwo emocji, także z użyciem systemu VAR.

Mający zapewnione mistrzostwo Inter przegrał dopiero trzeci raz w tym sezonie; poprzednio 6 stycznia z Sampdorią Genua 1:2. Juventus z kolei po tym zwycięstwie awansował na czwarte miejsce, gwarantujące grę w Lidze Mistrzów.

Turyńczycy w sobotę trzykrotnie obejmowali prowadzenie i ostatecznie zainkasowali komplet punktów. W 24. minucie Cristiano Ronaldo zdobył gola z dobitki po zmarnowanym karnym, a wyrównał w 35. - z "jedenastki" - Romelu Lukaku. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Juan Cuadrado.

Juventus - Inter: Stara Dama górą w hicie Serie A

W 83. minucie Giorgio Chiellini uzyskał samobójcze trafienie dla Interu. Natomiast w 88. wygraną "Starej Damie" zapewnił z karnego Cuadrado.

Czerwone kartki w tym meczu obejrzeli: Rodrigo Bentancur (55. minuta) i Marcelo Brozović (90+2).

W trzech sobotnich meczach Serie A strzelono aż 17 goli. Spezia w ważnym dla układu dolnej części tabeli pokonała Torino 4:1, zaś Atalanta Bergamo wygrała z Genoą 4:3 i jest druga w tabeli, a jednocześnie zapewniła sobie udział w Champions League. Na trzeciej pozycji plasuje się AC Milan.