Serie A: Juventus pokonał Milan w hicie kolejki, znakomity mecz Wojciecha Szczęsnego

10.11.2019 22:38
Juventus - Milan

Juventus Turyn wygrał z AC Milan 1:0 (0:0) w meczu 12. kolejki Serie A. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Paulo Dybala. Świetny mecz zagrał Wojciech Szczęsny, który kilkakrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki i popisywał się kapitalnymi interwencjami.

W pierwszej połowie o dziwo lepiej zaprezentowali się piłkarze Milanu. Goście stworzyli sobie o wiele więcej okazji do zdobycia bramki. Jednak Wojciech Szczęsny robił, co do niego należało.

Już w 17. minucie Suso dobrze dośrodkował w pole karne. Piłka wylądowała wprost na głowie Krzysztofa Piątka, który niestety nie trafił w bramkę.

Kilka minut później pierwszą paradą popisał się Szczęsny, który wybił futbolówkę na rzut rożny po strzale głową Lucasa Paquety. Przed zejściem do szatni bramkarz Juventusu znów ratował swój zespół przed utratą goli. Najpierw w 45. minucie obronił atomowy strzał Theo Hernandeza, a chwilę później odbił uderzenie Piątka.

Dziesięć minut po zmianie stron Maurizio Sarri postanowił zdjąć słabo spisującego się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, którego zmienił Paulo Dybala natychmiast zszedł do szatni. Chwilę później kolejną doskonałą okazję miał Piątek, ale jego strzał znów obronił Szczęsny.

Bramkarz reprezentacji Polski również w drugiej połowie miał sporo pracy, ale w niedzielnym meczu skutecznie bronił bramki Starej Damy. 29-latek kilkukrotnie odbijał strzały Hakana Calhanoglu, który kompletnie nie miał sposobu na pokonanie zawodnika Juventusu - zdecydowanie najlepszego gracza drużyny w niedzielę.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w 77. minucie Dybala. Argentyńczyk minął Romagnoliego i strzałem po ziemi skierował piłkę do siatki. W samej końcówce spotkania Dybala mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale tym razem to Gianluigi Donnarumma po mistrzowsku obronił jego strzał.

Juventus - AC Milan (1:0)

Paulo Dybala 77'

22:41

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne!

22:41
22:40
22:38

Koniec meczu! Juventus pokonuje Milan 1:0 po golu Paulo Dybali!

90+4 min.

Mistrzowska obrona Donnarummy, który broni strzał Dybali!

90+3 min.

Szczęsny znów czujnie w bramce.

90+1 min.

Suso i Calhanoglu ukarani żółtą kartką.

90+1 min.

Sędzia dolicza 4 minuty.

90 min.

Niesamowita bomba Higuaina. Jednak Argentyńczyk nie trafił w bramkę.

89 min.

Theo dostaje żółtą kartkę za faul na Dybali.

88 min.

Bennacer dośrodkował w pole karne, ale żaden z piłkarzy Milanu nie zamknął akcji.

87 min.

Niecelny strzał Bennacera.

87 min.

Mimo wybicia futbolówki, Milan wciąż w natarciu.

86 min.

Obrońcy Juventusu wybijają piłkę na korner.

86 min.

Theo faulowany na wysokości pola karnego Juventusu.

85 min.

Boisko opuszcza Paqueta, którego zastępuje Rebić.

84 min.

Kolejny strzał Calhanoglu i kolejna obrona Wojciecha Szczęsnego! Doskonały dzień Polaka.

83 min.

De Ligt blokuje strzał Suso.

82 min.

Donnarumma piąstkuje piłkę posłaną przez Dybalę.

81 min.

Higuain wywalczył rzut rożny.

81 min.

Juventus chce koniecznie zdobyć drugą bramkę i zapewnić sobie spokojną końcówkę meczu.

80 min.

Długa piłka w kierunku Higuaina, ale obrońcy udaremniają to podanie.

79 min.

Wojciech Szczęsny broni strzał Calhanoglu.

79 min.

Milan ruszył do ataku.

78 min.

Bardzo dobra gra piłkarzy Juventusu przed polem karnym. Nagle piłka trafiła pod nogi Dybali, który ograł Romagnoliego i pewnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

77 min.

GOOOOOOOOLLLL!! Paulo Dybala!

76 min.

Szczęsny świetnie przeczytał podanie Bonaventury do Leao.

75 min.

Szczęsny paruje piłkę do boku po uderzeniu Calhanoglu.

74 min.

Calhanoglu faulowany przez Pjanicia. Okazja do rzutu wolnego dla Milanu.

73 min.

Niedokładne podanie do Douglasa Costy - piłka wychodzi poza linię końcową. Kiepskie spotkanie, w którym jest wiele nieudanych dograń.

72 min.

Kompletne nieporozumienie między piłkarzami Milanu. Futbolówka ląduje w rękach Wojciecha Szczęsnego.

71 min.

Matuidi schodzi z boiska. Zastępuje go Rabiot.

69 min.

Zawodnik jest opatrywany przez sztab medyczny.

69 min.

Matuidi ma jakieś problemy. Piłkarz wybił piłkę poza boisko.

68 min.

Łatwy strzał Dybali zza pola karnego. Donnarumma nie ma żadnych problemów z interwencją.

67 min.

Leao wchodzi w miejsce Krzysztofa Piątka.

66 min.

Groźny strzał Matuidiego w polu karnym Milanu, ale posyła piłkę nad poprzeczką.

65 min.

Cuadrado walczył o piłkę do końca, ale ta opuściła linię końcową. Od bramki grę wznowi Donnarumma.

64 min.

Alex Sandro nieprzepisowo powstrzymuje Suso.

63 min.

Niesamowita walka o piłkę Milanu w środku pola. Ostatecznie goście utrzymują się przy futbolówce.

61 min.

Zmiana także w ekipie Juventusu: w miejsce Bernardeschiego wszedł Douglas Costa.

61 min.

Krunić opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Bonaventura.

60 min.

Starcie Cuadrado z Kruniciem. Piłkarz Juventusu domaga się żółtej kartki, ale sędzia jest innego zdania.

58 min.

Szczęsny po raz kolejny broni strzał Piątka! Co za okazja napastnika Milanu!

57 min.

Żółta kartka dla Cuadrado.

56 min.

Dobra próba Higuaina, który znów próbował uderzać z ostrego kąta, jednak znów minimalnie się pomylił.

55 min.

Cristiano Ronaldo schodzi z boiska. W jego miejsce pojawia się Paulo Dybala.

54 min.

Bernardeschi wszedł w pole karne, ale w końcówce tej akcji, odskoczyła mu piłka. Od bramki Donnarumma.

53 min.

Tym razem szczęścia ze strzałem zza pola karnego próbował Matuidi, ale minimalnie przestrzelił.

52 min.

Bernardeschi nie trafia w bramkę po uderzeniu z dystansu.

51 min.

Ronaldo traci piłkę w środku boiska. Jęk zawodu na trybunach.

50 min.

Matuidi fauluje jednego z graczy Milanu. Po centrze, piłka ląduje w rękach Szczęsnego.

48 min.

Ronaldo skutecznie powstrzymywany przez Contiego na lewej stronie.

47 min.

Za mocne podanie Cuadrado do Higuaina w pole karne. Piłka opuściła plac gry.

46 min.

Zaczynamy drugą połowę.

21:49

Tutaj jeszcze kapitalna parada Wojtka Szczęsnego.

21:46

Piłkarze wrócili na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

21:34
21:33

Koniec pierwszej połowy. Juventus bezbramkowo remisuje z Milanem 0:0. Aczkolwiek to piłkarze gości mieli dużo lepsze okazje do zdobycia gola.

45+1 min.

Szczęsny odbija strzał Piątka z prawej strony! Doskonała obrona Polaka!

45 min.

Higuain faulowany przez Bennacer, który musiał przerwać kontrę.

45 min.

Bomba Theo Hernandeza zza pola karnego i świetnie broni Szczęsny.

44 min.

Kolejne długie podanie w stronę Krzysztofa Piątka, ale Szczęsny skutecznie wychodzi z bramki.

43 min.

Cristiano Ronaldo spróbował strzału z dystansu. Jednak Portugalczyk trafia wprost w Donnarummę.

42 min.

Kiepskie dośrodkowanie Matuidiego. Piłka wychodzi poza linię końcową.

41 min.

Krunić ostro fauluje Bernardeschiego. Piłkarz Milanu ukarany żółtą kartką.

40 min.

Piątek przegrał pojedynek w powietrzu z Bonuccim.

39 min.

Po dośrodkowaniu Suso, obrońcy Juventusu oddalają zagrożenie z pola karnego.

38 min.

Theo Hernandez nieprzepisowo powstrzymywany na połowie Juventusu.

36 min.

Piątek faulował Cristiano Ronaldo w środku pola.

35 min.

Paqueta szukał wbiegającego w pole karne Krzysztofa Piątka, ale Bonucci ubiegł Polaka.

34 min.

Pomocnik Juventusu zszedł z boiska, ale za chwilę będzie w stanie kontynuować grę.

33 min.

Chwila przerwy w grze. Na murawie leży Bentancur.

32 min.

Fatalna decyzja Theo, który mocno się odchylił i nie był w stanie oddać skutecznego strzału.

31 min.

Strzał Calhanoglu zablokowany. Będzie korner dla Milanu.

30 min.

Bernardeschi zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka posłana nad poprzeczką.

29 min.

Juventus utrzymuje się przy piłce i konstruuje atak pozycyjny.

28 min.

Czysty wślizg Bonucciego, który odebrał piłkę Calhanoglu.

27 min.

Theo Hernandez nie dał rady dojść do piłki przy linii końcowej na połowie Juventusu. Cuadrado przejął futbolówkę.

26 min.

Potworny strzał Pjanicia, który kompletnie nie trafił w bramkę.

25 min.

Kapitalna parada Wojtka Szczęsnego! Polak popisał się fenomenalnym refleksem po główce Paquety.

23 min.

Rozsądna gra Milanu, który przez dłuższy czas utrzymuje się przy piłce.

21 min.

Cuadrado dobrym wślizgiem powstrzymuje Theo.

20 min.

Milan napiera na Juventus przed ich polem karnym.

19 min.

Bernardeschi zablokowany przez Romagnoliego.

17 min.

Idealna centra Suso w pole karne - Piątek uderzał głową, ale posłał piłkę obok bramki.

16 min.

Defensorzy Milanu wybijają piłkę z pola karnego.

15 min.

Ronaldo minął się z piłką, ale gospodarze wywalczyli kolejny rzut rożny.

14 min.

Błyskawiczne podanie Ronaldo do Higuaina. Argentyńczyk zszedł do prawej strony i ostatkiem sił uderzał z ostrego kąta. Donnarumma obronił strzał - korner dla Juventusu.

13 min.

Nieudana kontra Juventusu. Piłka natychmiast dograna do Krzysztofa Piątka, ale futbolówka odskoczyła Polakowi.

12 min.

Juventus zaczyna grać nieco bardziej agresywnie - coraz więcej piłkarzy Starej Damy pojawia się na połowie Milanu.

11 min.

Matuidi łatwo powstrzymywany przez zawodników gości.

9 min.

Ronaldo stracił piłkę po dobrym odbiorze Paquety.

8 min.

Bardzo dobre podanie Bernardeschiego do Higuaina. Ten dogrywał w środek pola karnego, ale sytuację wyjaśnili obrońcy Milanu.

7 min.

Calhanoglu stracił piłkę w środku pola.

6 min.

Nerwowy początek Juventusu. Jednak Milan nie potrafi wykorzystać błędów rywali.

5 min.

Pierwszy spalony w tym meczu - Bernardeschi złapany na minimalnym ofsajdzie.

4 min.

Mocne dogranie do Piątka, ale Szczęsny wychodzi z bramki i ubiega napastnika Milanu.

3 min.

Nieporozumienie między defensorami Juventusu. Piątek świetnie próbował odgrywać do Paquety, ale sytuację wyjaśnił De Ligt.

2 min.

Nieudane dośrodkowanie Pjanicia. Piłka minęła pole karne.

1 min.

Romagnoli wybija futbolówkę na rzut rożny.

1 min.