Serie A: Derby Turynu dla Juventusu, rekord Buffona i gol z wolnego Ronaldo

04.07.2020 19:18
Juventus - Torino

Juventus pokonała Torino 4:1 w derbach Turynu rozegranych w ramach 30. kolejki Serie A. Wydarzeniem spotkania był występ Gianluigiego Buffona, który rozegrał 648. mecz w lidze włoskiej i pobił rekord Paolo Maldiniego (647), oraz gol w rzutu wolnego Cristiano Ronaldo.

Juventus wygrał wszystkie mecze po restarcie i wobec potknięcia Lazio z Atalantą powiększył przewagę w tabeli nad rzymianami do czterech punktów. Chociaż Torino w tym sezonie zawodzi i broni się przed spadkiem, to jednak derby dla tego klubu zawsze są wydarzeniem wyjątkowym wyzwalającym dodatkową motywację. Tym razem to nie wystarczyło.

"Stara Dama" bardzo szybko, bo już w 3. minucie objęła prowadzenie za sprawą Paulo Dybali. Po upływie niespełna pół godziny podwyższył Juan Cuadrado i gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się pierwsza część spotkania, z rzutu karnego trafił Andrea Belotti. Arbiter podyktował jedenastkę za zagranie piłki ręką przez Matthijsa de Ligta.

Juventus pokonał Torino w derbach Turynu

W 61. minucie wydarzyło się co, na co Cristiano Ronaldo czekał blisko dwa pełne sezony gry w Juventusie. Portugalczyk strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Wynik w końcówce samobójczym trafieniem ustalił Koffi Djidji, który niefortunnie przeciął dośrodkowanie Douglasa Costy.

Rekord Buffona

Zgodnie z medialnymi doniesieniami miejsce Wojciecha Szczęsnego między słupkami zajął Gianluigi Buffon. To ukłon Maurizio Sarriego w stronę doświadczonego bramkarza, który właśnie w derbach Turynu ustanowił nowy rekord w liczbie występów w Serie A. Włoch po raz 648. zagrał w ligowym spotkaniu i poprawił osiągnięcie Paolo Maldiniego.

Juventus - Torino 4:1

Bramki: Paulo Dybala (3.), Juan Cuadrado (29.), Cristiano Ronaldo (61.), Koffi Djidji (8. - samobój) - Andreas Belotti (45.+6)