Serie A: Juventus ograł Spezię, Szczęsny obronił karnego

02.03.2021 22:42
Juventus - Spezia

Juventus pokonał Spezię 3:0 w meczu otwierającym 25. kolejki Serie A. Duża w tym zasługa trenera "Starej Damy" Andrei Pirlo, który w drugiej połowie dokonał dwóch kluczowych zmian. Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny.

• Juventus pokonał Spezię 3:0 w meczu 25. kolejki Serie A
  • Gole dla "Starej Damy" zdobywali Alvaro Morata, Federico Chiesa i Cristiano Ronaldo
  • Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny

Juventus w weekend znów stracił dystans do drużyn z Mediolanu, remisując na wyjeździe z Hellasem Verona 1:1. Przewaga prowadzącego w tabeli Serie A Interu wzrosła już do 10 punktów i chcąc jeszcze myśleć o dziesiątym z rzędu scudetto "Stara Dama" nie może pozwolić sobie na kolejne wpadki i musi jeszcze liczyć na porażki rywali.

Do starcia ze Spezią "Bianconeri" przystąpili potężnie osłabieni. Największe problemy Pirlo miał z zestawieniem linii obrony, gdyż kontuzjowani są Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini, a na rozgrzewce urazu nabawił się jeszcze Matthijs de Ligt. Z tego powodu na środku defensywy zagrał Alex Sandro, a na lewą flankę powędrował Gianluca Frabotta. Ponadto zagrać nie mogli m.in. Paulo Dybala i Juan Cuadrado, a Alvaro Morata rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych.

Serie A: Juventus - Spezia [WYNIK]

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali piłkarze beniaminka, ale to Juventus zmarnował najlepszą okazję. W 41. minucie Cristiano Ronaldo trafił w słupek.

Przez kwadrans drugiej połowy nic się nie zmieniło. Spezia grała odważnie, wysoko, ale nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego. W 61. minucie Andrea Pirlo dokonał dwóch zmian - w miejsce Westona McKenniego i Frabotty pojawili się Federico Bernardeschi i Alvaro Morata. Obaj po 60 sekundach wpisali się do meczowego protokołu - pierwszy zaliczył asystę, drugi gola.

Bernardeschi miał udział również przy drugim trafieniu. To on dograł do Federico Chiesy, który na raty pokonał Ivana Provedela. Wynik w 89. minucie ustalił Cristiano Ronaldo. W ostatnich sekundach karnego obronił jeszcze Szczęsny.

Juventus zachowa po tej kolejce 3. miejsce w Serie A. AC Milan zagra w środę z Udinese, a Inter w czwartek z Parmą.

Juventus - Spezia 3:0

Bramki: Alvaro Morata (62.), Federico Chiesa (71.), Cristiano Ronaldo (89.)