Wymęczona wygrana Juventusu. Wojciech Szczęsny bez czystego konta

10.01.2021 22:58
Juventus

Juventus Turyn pokonał Sassuolo 3:1 (0:0) w meczu 17. kolejki Serie A. Goście kończyli mecz w "dziesiątkę", kiedy pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał Pedro Obiang.

W pierwszej połowie Juventus był lepszy od rywali, ale nie potrafił zdobyć bramki. W 9. minucie niecelnie głową uderzył Cristiano Ronaldo, a później od utraty gola drużynę gości uratował bramkarz Andrea Consigli.  W doliczonym czasie gry Pedro Obiang dopuścił się nieprzepisowego zagrania. Sędzia po sprawdzeniu akcji systemem VAR pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę.

Po zmianie stron wynik spotkania w 50. minucie otworzył Danilo. Piłka spadła pod nogami Brazylijczyka, a ten nie zastanawiając się długo, oddał potężny strzał na bramkę i umieścił futbolówkę w siatce. Po ośmiu minutach Gregoire Defrel otrzymał bardzo dobre podanie w pole karne i pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Juventus - Sassuolo: Wygrana Starej Damy

Gracze Starej Damy za wszelką cenę próbowali zdobyć drugiego gola, co w końcu udało im się w 82. minucie. Wówczas Aaron Ramsey dostał znakomite podanie od Frabotty i wyprowadził Juventus na prowadzenie. Wynik spotkania w 92. Minucie ustalił Cristiano Ronaldo.

Juventus - Sassuolo 3:1 (0:0).

Danilo 51, Gregoire Defrel 5, Aaron Ramsey 82, Cristiano Ronaldo 90+2.