Serie A: Juventus bez bocznych obrońców. Tragedia w rodzinie Alexa Sandro

27.09.2019 11:35
Juventus - SPAL
fot. PAP/EPA

Alex Sandro dostał zgodę od władz Juventusu na wyjazd do Brazylii z uwagi na śmierć ojca. W tej sytuacji "Stara Dama" przed sobotnim spotkaniem ze SPAL została bez nominalnych bocznych obrońców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przyczyny rodzinnej tragedii Alexa Sandro nie są znane. Wiadomo jedynie, że ojciec piłkarza zmarł nagle.

Wyjazd Brazylijczyka jest w tej sytuacji zrozumiały. Z takiego założenia wyszły też władze klubu nie zważając na problemy w linii defensywnej. Sandro był podstawowym lewym obrońcą i... jedynym zdrowym zawodnikiem występującym z boku obrony. Kontuzjowani są Mattia de Sciglio, Danilo oraz Chiellini, który w przeszłości grywał na lewej flance.

Juventus - SPAL: Problemy w defensywie "Starej Damy"

Co w tej sytuacji zrobi Maurizio Sarri? Jedną (jedyną?) z rozważanych opcji jest przestawienie Juana Cuadrado na lewą stronę bloku defensywnego, a na prawej ustawienie Meriha Demirala. W środku wystąpi duet Leonardo Bonucci - Matthijs de Ligt.

Włoski opiekun "Starej Damy" mógłby również zmienić ustawienie i zagrać trzema środkowymi obrońcami (de Ligt, Bonucci, Demiral). Wtedy musiałby jednak jakoś zabezpieczyć wahadła - po jednej stronie z pewnością zagrałby Cuadrado, po drugiej być może Matuidi, bo uraz leczy Douglas Costa.

Mecz Juventus - SPAL odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 15.

RadioZET.pl/juventusfc.com/KS