Serie A: Juventus rozprawił się z Napoli, Paulo Dybala odkupił winy

07.04.2021 20:39
Juventus - Napoli

Juventus pokonał Napoli 2:1 w zaległym meczu 3. kolejki i awansował na 3. pozycję w tabeli Serie A. Jednego z goli zdobył powracający po kontuzji Paulo Dybala, który tym samym odkupił swoje winy za uczestnictwo w imprezie w domu Westona McKenniego.

• Juventus pokonał Napoli 2:1 w zaległym meczu 3. kolejki Serie A
  • Dzięki zwycięstwu "Stara Dama" awansowała na 3. miejsce w tabeli
  • Gole dla Juve zdobywali Cristiano Ronaldo i Paulo Dybala
  • Pełne 90 minut rozegrał Piotr Zieliński, a całe spotkanie na ławce spędził Wojciech Szczęsny

Mecz Juventus - Napoli dwukrotnie był przekładany. Pierwotnie miał się odbyć 4 października 2020 roku, ale wówczas piłkarze z Neapolu nie przyjechali do Turynu ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. "Stara Dama" mimo wszystko wyszła na boisko, otrzymała walkowera, którego po apelacji Aurelio De Laurentiisa anulowano. Drugi termin - 17 marca - też nie przypadł do gustu obu drużynom, które porozumiały się w sprawie przełożenia spotkania na 7 kwietnia.

W środę, kiedy czołowe zespoły Europy rywalizują zwykle w Lidze Mistrzów, rozczarowany odpadnięciem z tych rozgrywek Juventus musiał radzić sobie bez chorych na COVID-19 Leonardo Bonucciego i Federico Bernardeschiego. Do składu powrócili za to Paulo Dybala, Weston McKennie i Arthur, którzy odcierpieli już karę za uczestnictwo w "pandemicznej" imprezie. Ten pierwszy odkupił swoje winy golem. Wbrew zapowiedziom Andrei Pirlo, Wojciech Szczęsny zasiadł na ławce rezerwowych, a między słupkami stanął Gianluigi Buffon.

Serie A: Juventus - Napoli [WYNIK]

Dla gospodarzy szczęśliwa okazała się 13. minuta. Federico Chiesa ośmieszył na skrzydle Hysaja, dograł do Cristiano Ronaldo, a ten skierował piłkę do siatki.

W dalszej części spotkania mieliśmy trochę kontrowersji, gdyż obu ekipom najpewniej należał się rzut karny. O ile w przypadku faulu na Chiesie można mieć jeszcze wątpliwości,  gdyż Włoch wychodził już poza boisko, o tyle kopnięcie Piotra Zielińskiego przez Alexa Sandro było ewidentne. Mimo to arbiter nie otrzymał sygnały z wozu VAR i nie wskazał na "wapno".

Po zmianie stron Napoli zagrało odważniej. Pierwszy celny strzał w 48. minucie oddał Di Lorenzo, ale to turyńczycy byli skuteczniejsi. Z ławki wszedł Paulo Dybala i to ten zawodnik na nieco ponad kwadrans podwyższył na 2:0. Przyjezdnych stać było na kontaktowego gola z rzutu karnego Lorenzo Insigne.

Juventus - Napoli 2:1

Bramki: Cristiano Ronaldo (13.), Paulo Dybala (72.) - Lorenzo Insigne (90. - karny)