Serie A: Morata katem Lazio, Juventus pewnie wygrał w Turynie

06.03.2021 22:36
Juventus - Lazio

Alvaro Morata zdobył dwa gole i walnie przyczynił się do zwycięstwa Juventusu z Lazio 3:1 w spotkaniu 26. kolejki Serie A. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut.

• Juventus pokonał Lazio Rzym w meczu 26. kolejki Serie A
  • Dwa gole dla "Starej Damy" zdobył Alvaro Morata
  • Pełne 90 minut w bramce gospodarzy rozegrał bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny

Juventus w poprzedniej kolejce wygrał ze Spezią, ale dystans do prowadzącego Interu Mediolan nie zmniejszył się ani o jedno "oczko". Podopieczni Antonio Conte przystąpili do tej serii gier z przewagą aż 10 punktów nad trzecim w tabeli mistrzem Italii. W sobotę "Stara Dama" zniwelowała część strat, ale "Nerazzurri" dopiero w poniedziałek zmierzą się z Atalantą Bergamo.

Andrea Pirlo namieszał w wyjściowym składzie i posadził na ławce Cristiano Ronaldo. Do drużyny po koronawirusie powrócił Juan Cuadrado, ale wciąż brakowało rzech środkowych obrońców - Leonardo Bonucciego, Giorgio Chielliniego i Matthijsa de Ligta.

Serie A: Juventus - Lazio [WYNIK]

Spotkanie w Turynie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy w 14. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Joaquina Correi. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą dzięki trafieniu Adriena Rabiot.

Katem rzymian po przerwie okazał się Alvaro Morata. Hiszpan w przeciągu 180 sekund dwukrotnie wpisał się na listę strzelców - najpierw po ładnym podaniu Federico Chiesy, a potem z rzutu karnego.

Juventus - Lazio Rzym 3:1

Bramki: Adrien Rabiot (39.), Alvaro Morata (57., 60 - karny) - Joaquin Correa (14.)