Serie A: Reca nie zatrzymał Ronaldo, Juventus rozbił Crotone

22.02.2021 22:40
Juventus - Crotone

Juventus pokonał ostatnie w tabeli Crotone 3:0 w spotkaniu kończącym 23. kolejkę Serię A. Arkadiusz Reca rozegrał 67 minut, a Wojciech Szczęsny cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Dubletem popisał się Cristiano Ronaldo.

• Na zakończenie 23. kolejki Serie A Juventus pokonał Crotone 3:0
  • W Turynie nie zobaczyliśmy starcia dwóch reprezentantów Polski - do 67. minuty grał Arkadiusz Reca, ale Wojciech Szczęsny nie pojawił się na murawie
  • Dwa gole zdobył Cristiano Ronaldo, a wynik ustalił Weston McKennie

Juventus przed tygodniem przegrał w lidze z Napoli, a potem uległ jeszcze FC Porto w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W poniedziałek po drugiej stronie boiska stanęła znacznie słabsza drużyna, ale taka, która w rundzie jesiennej potrafiła urwać punkty "Starej Damie". W rewanżu sensacji już nie było, choć "Bianconeri" musieli grać bez kilku kluczowych graczy.

Andrea Pirlo cały czas nie może skonstruować optymalnego składu, bo z dnia na dzień wypadają mu kolejni zawodnicy. Przeciwko Crotone zagrać nie mogli Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Arthur, Paulo Dybala czy Juan Cuadrado. Na ławce usiadł tym razem Wojciech Szczęsny.

Serie A: Juventus - Crotone [WYNIK]

Przyjezdni odważnie rozpoczęli mecz w Turynie, ale równie szybko stracili entuzjazm i przez większą część starcia się bronili. Na niewiele się to zdało, bo już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach głową Cristiano Ronaldo. Asystami popisali się Alex Sandro i Aaron Ramsey.

Po zmianie stron wynik na 3:0 ustalił Weston McKennie, chociaż dobrych okazji nie wykorzystali jeszcze Ramsey, Ronaldo i Sandro.

Juventus umocnił się na 3. pozycji w Serie A, ale straty do ekip z Mediolanu są duże. Inter ma osiem "oczek" więcej, a AC Milan cztery. "Stara Dama" ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Napoli.

Juventus - Crotone 3:0

Bramki: Cristiano Ronaldo, 38., 45.+1), Weston McKennie (66.)