Serie A: Roma grała, Juventus strzelał. "Stara Dama" wypunktowała rzymian

06.02.2021 20:00
Juventus - AS Roma

Juventus pokonał AS Romę 2:0 w hicie 21. kolejki Serie A. W ligowej tabeli obie drużyny zamieniły się miejscami - "Stara Dama" kosztem rzymian wskoczyła na 3. pozycję. W przekroju całego spotkania to goście prezentowali się lepiej, ale nie potrafili sforsować turyńskiego muru.

• Juventus pokonał na własnym stadionie AS Romę 2:0 w meczu 21. kolejki Serie A
  • W bramce gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Wojciech Szczęsny
  • W tabeli ligi włoskiej obie ekipy zamieniły się miejscami - "Stara Dama" jest teraz 3., a rzymianie spadli na 4. pozycję

Juventus w środku tygodnia pokonał Inter Mediolan w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Włoch i potwierdził, że jest na dobrej drodze, by złapać wreszcie odpowiedni rytm w tym sezonie. Sezonie, który od początku nie układał się mistrzom Italii przez liczne kontuzje i zakażenia koronawirusem, ale też ze względu na potrzebę przebudowy zespołu i zatrudnienie niedoświadczonego szkoleniowca. Mecz z Romą, paradoksalnie, przypomniał z kolei czasy Massimiliano Allegriego.

"Stara Dama" była do bólu pragmatyczna, cyniczna i skonsolidowana w obronie po to, by z tej strefy wyprowadzać zabójcze kontry. Juventus przez większą część skupiał się rozbijaniu ataków gości, którzy mieli spory problem z taką postawą rywali.

Serie A: Juventus - AS Roma [WYNIK]

Turyńczycy już w 13. minucie objęli prowadzenie za sprawą Cristiano Ronaldo. Portugalczyk tym samym zrobił sobie prezent na obchodzone 5 lutego 36. urodziny. Przyjezdni też mieli swoje szanse, ale albo pudłowali, albo bez problemów z ich strzałami radził sobie Wojciech Szczęsny.

Po przerwie nic się nie nie zmieniło. Rzymianie bili głową w mur, a Juventus wyszedł z jedną kontrą i zdobył gola. Piłkę do własnej siatki po zagraniu Dejana Kulusevskiego skierował Roger Ibanez.

Juventus awansował na 3. miejsce i ma dwa punkty przewagi nad Romą.

Juventus - AS Roma 2:0

Bramki: Cristiano Ronaldo (13.), Roger Ibanez (70. - samobój)