Zamknij

Prezes AC Milanu jest ciężko chory. Ivan Gazidis ma raka gardła

20.07.2021 19:19
Prezes AC Milan jest ciężko chory. Ivan Gazidis ma raka gardła
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Prezes AC Milanu Ivan Gazidis ma raka gardła. Klub z Mediolanu ogłosił na swojej stronie, że działacza czeka operacja i leczenie w specjalnej klinice. - Nigdy nie jest dobrze usłyszeć taką diagnozę, ale u mnie raka wykryto wcześnie. Wierzę, że klub będzie dobrze prowadzony – stwierdził Gazidis w oświadczeniu.

Ivan Gazidis ma raka gardła. Na oficjalnej stronie AC Milanu poinformowano, że działacz w najbliższym czasie ma wrócić do zdrowia. - Opierając się na wielokrotnych badaniach i testach przewidujemy, że stanie się to niebawem. Ivan zostanie zoperowany i przejdzie leczenie w specjalistycznej klinice – zapowiedziano w oświadczeniu na stronie klubu. 

Gazidis w komunikacie przesłanym do kibiców stwierdził, że wierzy, iż niebawem wróci do pracy w klubie. - Oczywiście nigdy nie jest dobrze usłyszeć taką diagnozę. Mam jednak łatwo uleczalną odmianę raka i pozytywne diagnozy od lekarzy światowej sławy. Wspierają mnie ludzie, którzy mnie kochają i wszyscy w klubie. Bazując na wielu opiniach mogę stwierdzić, że rak zostanie wyleczony, a ja wrócę do sprawności – zapowiedział szef AC Milan. 

Ivan Gazidis ma raka gardła. "Wierzę, że klub będzie dobrze prowadzony"

Pochodzący z RPA Gazidis rozpoczął pracę w Milanie w 2018 roku. Wcześniej był szefem wykonawczym w  Arsenalu, a także zastępcą komisarza w MLS. Prowadzony przez Gazidisa Milan w tym roku po raz pierwszy od siedmiu lat zagra w Lidze Mistrzów.

- Mamy silny skład. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Wierzę w to, że działacze poprowadzą klub pod moją nieobecność. Do zobaczenia - zakończył Gazidis.

RadioZET.pl/PAB