Serie A: Inter oblał pierwszy poważny test, derby Italii dla Juventusu

06.10.2019 22:54
Inter - Juventus

Antonio Conte i Inter Mediolan nie sprostali pierwszemu poważnemu wyzwaniu w tym sezonie i przegrali w derbach Italii z Juventusem 1:2 w 7. kolejce Serie A. O sukcesie "Starej Damy" przesądzili rezerwowi.

Inter Mediolan pokonał już w tym sezonie m.in. AC Milan i Lazio Rzym, ale to starcie z Juventusem miało dać odpowiedź na pytanie, czy "Nerazzurri" są w stanie w tym sezonie odebrać rywalom scudetto. Pierwszy mecz tych drużyn pokazał, że nie, choć nie było to jednostronne spotkanie.

Przyjezdni szybko, bo już w 4. minucie zadali pierwszy cios za sprawą Paulo Dybali. Wyrównał niespełna kwadrans później Lautaro Martinez, który skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Matthijsa de Ligta.

Inter - Juventus: Złoty gol Higuaina

Ostatnie słowo należało jednak do Maurizio Sarriego i graczy, których wprowadził z ławki. W 62. minucie na murawie pojawili się Rodrigo Bentancur i Gonzalo Higuain, niedługo później Urugwajczyk asystował, a Argentyńczyk ustalił wynik tego meczu.

Inter miał jeszcze jedną okazję na remis, ale Wojciech Szczęsny bardzo dobrze skrócił kąt i obronił uderzenie Vecino.

Dla Interu Mediolan to pierwsza strata punktów w tym sezonie. Juventus z kolei awansował na fotel lidera.

Inter Mediolan - Juventus 1:2

Bramki: Lautaro Martinez (18. - karny) - Paulo Dybala (4.), Gonzalo Higuain (80.)