Derby Włoch na remis. Paulo Dybala uratował serię Juventusowi

24.10.2021 23:42
Paulo Dybala

Inter Mediolan zremisował u siebie z Juventusem 1:1 w słynnym Derby d'Italia rozgrywanym w ramach dziewiątej kolejki Serie A. Gola dla "Nerazzurrich" zdobył Bośniak Edin Dzeko, a dla "Starej Damy" wyrównał w końcówce Argentyńczyk Paulo Dybala.

1. Inter - Juventus: Paulo Dybala wyszarpał remis dla "Starej Damy"
  2. Inter - Juventus: Jak wygląda tabela po meczu? Z kim zmierzą się obie drużyny w następnej kolejce?

Wynik Derby d'Italia został otwarty bardzo szybko. Już w 17. minucie meczu gola dla Interu Mediolan zdobył Bośniak Edin Dzeko, który dobił piłkę do pustej bramki po atomowym uderzeniu z dystansu Turka Hakana Calhanoglu.

Od tamtej pory minuty mijały, a obie drużyny, chociaż stwarzały sobie okazje, były raczej dalekie od zdobycia gola. Najbliżej był już w 23. minucie zawodnik Juventusu, Kolumbijczyk Juan Cuadrado, którego niesygnalizowany strzał minimalnie minął słupek bramki Słoweńca Samira Handanovica.

Inter - Juventus: Paulo Dybala wyszarpał remis dla "Starej Damy"

Sytuacja zmieniła się dopiero w 86. minucie, gdy Holender Denzel Dumfries sfaulował na linii pola karnego Brazylijczyka Danilo. Sędzia obejrzał całą sytuację na monitorze VAR i podyktował karnego. Tego bardzo pewnie wykorzystał Argentyńczyk Paulo Dybala.

W 89. minucie czerwoną kartkę za agresywne zachowanie obejrzał szkoleniowiec "Nerazzurrich", Simone Inzaghi. Po tym zajściu więcej emocji na Stadio Giuseppe Meazza już nie było.

Remis w derbach Włoch sprawił, że na szóste miejsce w Serie A awansowała "Stara Dama", a na trzeciej lokacie pozostał Inter. W następnej kolejce turyńczycy podejmą u siebie Sassuolo Calcio, natomiast mediolańczycy zmierzą się na wyjeździe z Empoli.