Zamknij

Hitowy transfer Polaka staje się faktem! Arkadiusz Milik już w Turynie

25.08.2022 16:55

Jak poinformowała włoska agencja prasowa Ansa, Arkadiusz Milik pojawił się już w Turynie, w którym przejdzie testy medyczne przed oficjalnym wypożyczeniem z Olympique'u Marsylia do Juventusu. Według informacji Ansy trenerowi "Starej Damy" Massimiliano Allegriemu bardzo zależy, by Polak usiadł na ławce rezerwowych "Juve" już w najbliższym sobotnim meczu.

Arkadiusz Milik
fot. AP/Associated Press/East News

Arkadiusz Milik, który zostanie prawdopodobnie w czwartek oficjalnie wypożyczony z Olympique'u Marsylia do Juventusu, przyleciał w czwartek do stolicy włoskiego Piemontu - podała Ansa.

Według informacji włoskiej agencji prasowej polski napastnik jeszcze tego samego dnia przejdzie badania kontrolne i od razu ma być do dyspozycji trenera Massimiliano Allegriego.

Arkadiusz Milik już w Turynie

Zdaniem Ansy transfer Milika to dla "Juve" "walka z czasem". Jak zaznacza, Allegri będzie próbował posadzić napastnika biało-czerwonych na ławce rezerwowych już podczas sobotniego meczu z AS Roma w Turynie.

Dla Arkadiusza Milika to powrót do Włoch. Wcześniej grał w klubie Napoli. Jak poinformował wcześniej słynny italijski dziennikarz specjalizujący się w transferach Fabrizio Romano, za wypożyczenie Polaka Marsylia dostanie milion euro i drugie tyle w bonusach. W umowie zawarto również klauzulę wykupu za osiem [lub siedem w zależności od źródła - przyp. red.] milionów euro, ale nie jest ona obligatoryjna.

Chociaż w drużynie z Lazurowego Wybrzeża Milikowi wiodło się ze zmiennym szczęściem, to zdołał w tym okresie strzelić 30 goli w 55 meczach. Wcześniej w barwach neapolitańczyków ustrzelił 48 bramek w 122 spotkaniach.

loader

RadioZET.pl/PAP