Zamknij

Wielkie wzmocnienie Napoli. Transfer za 42 miliony euro

21.08.2019 11:38
Hirving Lozano
fot. AP/EAST NEWS

Hirving Lozano zostanie nowym piłkarzem Napoli i dołączy do Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Wicemistrzowie Włoch zapłacą za niego 42 miliony euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lozano we wtorek pojawił się na lotnisku w Rzymie, gdzie pozował z szalikiem Napoli. Potem udał się w podróż do stolicy Kampanii, gdzie grać będzie w nowym sezonie.

Transfery 2019. Hirving Lozano w Napoli

PSV Eidhoven zarobi na jego transferze 42 miliony euro. 38 milionów Napoli zapłaci od razu, pozostałe 4 miliony zapisane zostały jako zmienne.

Napoli: Najdroższy piłkarz w historii

Hirving Lozano stanie się najdroższym piłkarzem w historii Napoli. Do tej pory klub z San Paolo najwięcej zapłacił za Gonzalo Higuaina, którego w 2013 roku sprowadził z Realu Madryt za 40 milionów.

Meksykanin dołączy do Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. O ile ten pierwszy jest pewny przyszłości w Napoli, tak drugi jeszcze tego lata może pożegnać się z zespołem. Tak twierdzą przynajmniej zagraniczne media.

Prezes Aurelio de Laurentiis i trener Carlo Ancelotti nie ukrywają, że chętnie widzieliby w zespole Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt. Pieniądze na pozyskanie Kolumbijczyka mogliby uzyskać właśnie ze sprzedaży Milika.

RadioZET.pl/AN