Gol Piątka w Fiorentinie. Wymarzony debiut w nowym klubie

13.01.2022 21:12
Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek strzelił gola w debiutanckim meczu w barwach Fiorentiny. Reprezentant Polski podwyższył prowadzenie dla nowego klubu, który wyeliminował Napoli z Pucharu Włoch.

Krzysztof Piątek zanotował debiut marzenie w Fiorentinie. Napastnik, który w zimowym okienku transferowym przeszedł z Herthy Berlin do włoskiego klubu, już strzela dla nowego zespołu.

O ile reprezentant Polski nie pojawił się w pierwszym składzie na mecz 1/8 finału Pucharu Włoch z Napoli, tak dostał szansę od Vincenzo Italiano i w 73. minucie wszedł w miejsce Dusana Vlahovicia.

Gol Piątka w debiucie dla Fiorentiny [WIDEO]

Mecz Napoli - Fiorentina po regulaminowych 90 minutach zakończył się remisem 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Kiedy Fiorentina wyszła na prowadzenie 3:2, wynik podwyższył Piątek. W drugiej połowie dodatkowego czasu gry 26-latek świetnie odnalazł się w polu karnym i trafił do siatki. Ostatecznie Fiorentina pokonała Napoli 5:2 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Włoch.

To była 36. bramka Krzysztofa Piątka zdobyta we Włoszech. Wcześniej zanotował 19 goli w barwach Genoi i 16 w AC Milan.