Zamknij

Gianluigi Buffon zapowiedział zakończenie kariery. Nie stanie się to jednak prędko

03.03.2021 14:52
Gianluigi Buffon i Wojciech Szczęsny
fot. AFP/EAST NEWS

Gianluigi Buffon wyjawił w rozmowie z "The Guardian", kiedy maksymalnie planuje zakończyć swoją karierę piłkarską. Rezerwowy bramkarz Juventusu ustalił datę "stop" na najpóźniej w czerwcu 2023 roku.

  • Gianluigi Buffon ujawnił, kiedy planuje zakończyć karierę
  • Włoski bramkarz zapowiedział, że zawiesi buty na kołku najpóźniej w czerwcu 2023 roku
  • Rezerwowy golkiper Juventusu ogłaszał zakończenie kariery już kilkukrotnie. Za każdym razem jednak zmieniał swoją decyzję

Gianluigi Buffon ujawnił, że planuje zakończyć karierę najpóźniej w czerwcu 2023 roku, ale nie wyklucza wcześniejszego odejścia na sportową emeryturę. 43-letni włoski bramkarz obecnie jest rezerwowym w Juventusie. Rolę pierwszego golkipera pełni Wojciech Szczęsny.

Kontrakt Buffona z mistrzem Serie A wygasa z końcem tego sezonu, a jego ewentualne przedłużenie nie zostało jeszcze uzgodnione. Na łamach "The Guardian" Włoch zapowiedział jednak, że zbliża się "znak stop", a z futbolem pożegna się najpóźniej latem 2023 roku.

Gianluigi Buffon wyjawił, kiedy zakończy karierę. Nieprędko

- To jest maksimum, naprawdę maksimum. Ale mógłbym też przestać grać za cztery miesiące – przyznał Buffon, mistrz świata z 2006 roku i wicemistrz Europy z 2012. W barwach Juventusu zdobył dziesięć tytułów mistrza Włoch, ale też sięgnął po mistrzostwo Francji z Paris-Saint Germain w 2019 roku.

Już kilka lat temu zapowiadał zakończenie kariery, a tymczasem w 2018 roku przeniósł się do Francji, a po powrocie ponownie podpisał umowę z "Juve".

Obecnie pierwszym bramkarzem turyńskiej drużyny jest Szczęsny, jednak Buffon jeszcze czasem pojawia się między słupkami. Niedawno zagrał np. w wygranym 3:0 spotkaniu ligowym z Crotone, z Arkadiuszem Recą w składzie. To był 655. występ Buffona, rekordzisty wszech czasów, we włoskiej ekstraklasie.

RadioZET.pl/PAP