Serie A: Dublet Cristiano Ronaldo, Juventus z trudem pokonał Genoę

13.12.2020 20:03
Genoa - Juventus

Cristiano Ronaldo zdobył dwa gole w jubileuszowym setnym występie w barwach Juventus, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Genoę 3:1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Wojciech Szczęsny.

Cristiano Ronaldo strzelił w tym sezonie dziesięć bramek i zrównał się w klasyfikacji najskuteczniejszych z gwiazdą Milanu Zlatanem Ibrahimoviciem.

Juventus gole zaczął zdobywać dopiero po przerwie. Najpierw trafił w 57. minucie Argentyńczyk Paulo Dybala. Do wyrównania doprowadził cztery minuty później nieoczekiwanie były zawodnik "Bianconerich" Stefano Sturaro. W końcówce bezbłędny w egzekwowaniu jedenastek okazał się Ronaldo, który bramki zdobył w 78. i 89. minucie.

Serie A: Genoa - Juventus [WYNIK]

"Stara Dama" pozostaje w tym sezonie Serie A niepokonana, ale zajmuje dopiero czwarte miejsce w tabeli. Ma bowiem na koncie aż pięć remisów. Do Milanu, który mecz 11. kolejki ma jeszcze przed sobą, traci trzy punkty.

Genoa - Juventus 1:3
Bramki: Stefano Sturaro (61.) - Paulo Dybala (57.), Cristiano Ronaldo (78. - karny, 89. - karny)