Serie A: Genoa zostaje w elicie, Lecce wraca na zaplecze

02.08.2020 22:46
Genoa - Hellas

Genoa z Filipem Jagiełło w składzie wygrała korespondecyjny pojedynek o utrzymanie w Serie A z Lecce. W 38. kolejce ekipa z Ligurii pokonała Hellas Verona 3:0, a beniaminek przegrał z Parmą 3:4.

Przed ostatnią serią gier pewne degradacji były Brescia, która w poprzednim sezonie wygrała zmagania w Serie B, oraz SPAL Ferrara z trzema Polakami w kadrze: Thiago Cionkiem, Bartoszem Salamonem i wypożyczonym z Atalanty Bergamo Arkadiuszem Recą. O ligowy byt walczyły jeszcze inny z beniaminków Lecce i Genoa.

W lepszej sytuacji była drużyna Filipa Jagiełły, bo to ona znajdowała się nad kreską o jeden punkt przed ekipą z Apulii, ale też musiała mierzyć się z teoretycznie trudniejszym przeciwnikiem, Hellasem Verona. Lecce rywalizowało z Parmą - musiało wygrać, ale też liczyć na utratę przynajmniej dwóch "oczek" przez Genoę.

Serie A: Genoa pokonała Hellas

Genoa nie pozostawiła swoim przeciwnikom jednak żadnych złudzeń i już w pierwszej połowie załatwiła sprawę. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Sanabria, a w 44. minucie po asyście Jagiełły gola zdobył Romero. Planów podopiecznym Davide Nicoli nie popsuła nawet czerwona kartka dla strzelca ostatniej bramki, którą ujrzał w 62. minucie.

W doliczonym czasie gry za przepychankę z boiska wyrzuceni zostali jeszcze Cassata (Genoa) i Amrabat (Hellas).

Kamil Glik zagra w Serie A. Żona piłkarza uprzedziła oficjalny komunikat klubu

Lecce też ambitnie walczyło. Po 24 minutach przegrywało wprawdzie z Parmą 0:2, ale jeszcze w premierowej odsłonie zdołało doprowadzić do wyrównania. Po zmianie stron "Gialloblu" znów uzyskali dwubramkową przewagę i tym razem roztrwonili tylko połowę, wygrywając 4:3.

W innych niedzielnych meczach SPAL uległo Fiorentinie 1:3, Bologna podzieliła się punktami z Torino (1:1), a Sassuolo nieoczekiwanie przegrało z Udinese 0:1.

Mistrzostwo Włoch w sezonie 2019/2020 zdobył Juventus, a na podium zmieściły się jeszcze dwie drużyny z Lombardii - Inter Mediolan i Atalanta Bergamo.

Wyniki niedzielnych meczów 38. kolejki Serie A:

SPAL Ferrara - Fiorentina 1:3 (D'Alessandro 39. - Duncan 30., Kouame 89., Pulgar z karnego 90.)
Bologna - Torino 1:1 (Svanberg 18. - Zaza 67.)
Genoa - Hellas Verona 3:0 (Sanabria 13., 25., Romero 44.)
Lecce - Parma 3:4 (Barak 40., Meccariello 45., Lapadula 68. - samobój Lucioni 11., Caprari 24., Cornelius 52., Inglese 66.)
Sassuolo - Udinese 0:1 (Okaka 53.)