Zamknij

Gennaro Gattuso znalazł nowy klub. Poprowadzi drużynę reprezentanta Polski

25.05.2021 17:39
Gennaro Gattuso
fot. PAP/EPA

Gennaro Gattuso znalazł nowy klub. Były znakomity włoski piłkarz, a obecnie trener poprowadzi od przyszłego sezonu ACF Fiorentina. W ekipie popularnej "Violi" występuje m.in. bramkarz reprezentacji Polski - Bartłomiej Drągowski.

  • Gennaro Gattuso znalazł nową pracę
  • 43-letni trener poprowadzi w przyszłym sezonie Fiorentinę Bartłomieja Drągowskiego
  • W poniedziałek Włoch został zwolniony z Napoli po tym, jak w ostatniej kolejce jego drużyna zaprzepaściła swoje szanse na awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów

Gennaro Gattuso poprowadzi od nowego sezonu Fiorentinę - ogłosił we wtorek włoski klub. 43-letni trener dotychczas pracował w Napoli, z którym zajął piąte miejsce w minionym sezonie Serie A, co nie dało prawa do gry w Lidze Mistrzów.

W Fiorentinie Gattuso zastąpi Giuseppe Iachiniego, który pracował tam od marca 2021 roku (również w przeszłości), po odejściu z zespołu Cesare Prandellego.

Gennaro Gattuso znalazł nowy klub. Poprowadzi drużynę reprezentanta Polski

Ekipa z Florencji zajęła 13. miejsce we włoskiej ekstraklasie. Bramkarzem tej drużyny jest Bartłomiej Drągowski.

Natomiast prowadzeni przez Gattuso piłkarze Napoli, z Piotrem Zielińskim w składzie, mieli duże szanse nawet na wicemistrzostwo Włoch, ale w ostatniej kolejce zaledwie zremisowali u siebie z Veroną 1:1 i spadli na piątą lokatę.

Jako piłkarz Gattuso wywalczył w barwach Italii m.in. mistrzostwo świata w 2006 roku.

RadioZET.pl/PAP