Zamknij

Gennaro Gattuso odszedł z Fiorentiny po...22 dniach

17.06.2021 13:26
Gennaro Gattuso
fot. PAP/EPA

Gennaro Gattuso zrezygnował z posady trenera Fiorentiny niespełna miesiąc po podpisaniu kontraktu z klubem Serie A. Oficjalnie nie podano powodu decyzji 43-latka.

Gennaro Gattuso pełnił rolę szkoleniowca Fiorentiny przez niecały miesiąc. W czwartek media obiegła wiadomość, że były trener AC Milan i Napoli nie rozpocznie nowego sezonu z zespołem z Florencji.

- ACF Fiorentina i trener Rino Gattuso zdecydowali - za porozumieniem stron - nie wypełniać wcześniejszych postanowień i nie rozpoczynać wspólnie następnego sezonu. Klub od razu rozpoczął poszukiwania szkoleniowca, który poprowadzi "Violę" do wyników, na jakie zasługują Fiorentina oraz miasto Florencja - napisano na oficjalnej stronie internetowej.

Gennaro Gattuso nie poprowadzi Fiorentiny w przyszłym sezonie

Według włoskich mediów pomiędzy Gattuso a kierownictwem klubu pojawił się konflikt związany z polityką transferową, który nasilił się w ostatnich dniach.

W poprzednim sezonie Gennaro Gattuso prowadził Napoli. Jego podopieczni zajęli piąte miejsce i nie zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów. Fiorentina, której trenerem od marca 2021 roku był Giuseppe Iachini, zakończyła rozgrywki na 13. pozycji.

RadioZET.pl/PAP