Zamknij

Nie żyje legendarny zawodnik Juventusu. Zbigniew Boniek złożył mu hołd

31.08.2021 23:11
Francesco Morini
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Francesco Morini nie żyje. Legendarny piłkarz Juventusu sięgnął z turyńczykami po pięć mistrzostw Włoch, rozegrawszy w ich barwach 372 mecze. Był obrońcą. Zmarł w wieku 77 lat.

Francesco Morini rozpoczął seniorską karierę w 1963 roku w Sampdorii, skąd jednak dość szybko trafił do Juventusu. W Turynie występował z kolei aż przez 11 lat i to tam święcił największe sukcesy. Na zakończenie kariery trafił jeszcze do kanadyjskiego Toronto Blizzard.

Obrońca miał na swoim koncie 11 występów w reprezentacji Włoch. Został zapamiętany jako "gracz niezawodny w defensywie i szczególnie skuteczny, gdy gra nabierała tempa". Potrafił także efektywnie uprzykrzać życie napastnikom rywali.

Francesco Morini nie żyje. Legendarny piłkarz Juventusu miał 77 lat

W trakcie swojej kariery sięgnął po pięć tytułów mistrza Włoch. W Juventusie rozegrał 372 mecze, w których... nigdy nie strzelił bramki. Jako zawodnik często jednak z tego żartował.

Po zakończeniu kariery był dyrektorem sportowym i kierownikiem "Starej Damy". To właśnie z tej roli zna go Zbigniew Boniek, który oddał hołd legendarnemu obrońcy "Juve".

Zbigniew Boniek złożył hołd Francesco Moriniemu

"Był trenerem «naszego Juve». Przyjazny, uśmiechnięty, pomocny. Był dla mnie świetnym kolegą. Żegnaj, Francesco" - napisał na Twitterze były już prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a obecny wiceprezydent UEFA.

Francesco Morini miał 77 lat.

RadioZET.pl/Juventus FC