Zamknij

Fatalna kontuzja bohatera Euro 2020. To dla niego koniec sezonu

03.12.2021 21:26
Simon Kjaer
fot. PAP/EPA

Fatalna kontuzja Simona Kjaera. Kapitan Milanu oraz bohater mistrzostw Europy 2021 doznał podczas środowego meczu Serie A z Genoą (3:0) poważnego urazu kolana, w związku z którym musiał przejść operację. Piątkowe wyniki zabiegu wykazały, że będzie czekała go co najmniej sześciomiesięczna pauza.

Simon Kjaer, kapitan AC Milan, przeszedł w piątek z powodzeniem operację kolana, ale w tym sezonie już nie zagra. Duński piłkarz doznał kontuzji na początku środowego meczu ligowego z Genoą (3:0).

Według lekarzy rekonwalescencja środkowego obrońcy Milanu potrwa sześć miesięcy.

Fatalna kontuzja Simona Kjaera. To dla niego koniec sezonu

Kjaer pokazał się z dobrej strony latem tego roku, podczas mistrzostw Europy. Wraz z reprezentacją Danii dotarł do półfinału, przegranego z Anglią po dogrywce 1:2. Zasłynął także tym, że jako pierwszy udzielił pomocy koledze z drużyny Christianowi Eriksenowi, który dostał ataku serca podczas meczu w fazie grupowej z Finlandią.

Duńczyk był gościem poniedziałkowej gali magazynu "France Football", na której Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza świata 2021 roku otrzymał Argentyńczyk Lionel Messi, a drugie miejsce w plebiscycie zajął Robert Lewandowski. Kjaer został sklasyfikowany na również wysokiej, 18. pozycji.

RadioZET.pl/PAP