Zamknij

Były piłkarz Juventusu i Benfiki idzie do więzienia. W tle kontakty z mafią

24.11.2021 09:56
Fabrizio Miccoli skazany na 3,5 roku więzienia za kontakty z mafią
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Fabrizio Miccoli, były piłkarz Juventusu, Fiorentiny i Benfiki Lizbona, były kapitan Palermo i 10-krotny reprezentant Włoch został skazany na 3,5 roku więzienia za zlecenie mafii odzyskanie długu. We wtorek wyrok w tej sprawie wydał Sąd Najwyższy.

Fabrizio Miccoli znany jest przede wszystkim z występów u boku Alessandro del Piero i Davida Trezeguet w ataku Juventusu. Chociaż w "Starej Damie" nigdy nie był pierwszym wyborem i grał w niej tylko przez rok, zdołał rozegrać w jej barwach 24 spotkania i strzelić siedem goli. Później był wypożyczany do Fiorentiny i Benfiki, aż wreszcie na sześć lat zakotwiczył w Palermo. To tam stał się legendą - został kapitanem, a w 153 meczach zdobył aż 71 goli. Koszulkę reprezentacji Włoch zakładał 10 razy i dwa razy pokonywał bramkarzy rywali. Karierę zakończył w 2015 roku w Birkirkarze.

Jak się później okazało, jeszcze w trakcie czynnej gry w piłkę nożną 43-letni dziś zawodnik popadł w konflikt z prawem. Dekadę temu miał nakłonić swojego przyjaciela i syna szefa mafii "Kalsy" Mauro Lucarelliego do pomocy w wyegzekwowaniu długu od właściciela dyskoteki „Paparazzi” w Isola delle Femmine Andrei Graffagniniego. W tym celu stosowano groźby i przemoc fizyczną w stosunku do biznesmena. Chodziło o 12 tysięcy euro.

Fabrizio Miccoli skazany

Już w 2020 roku sąd pierwszej instancji skazał Miccoliego na 3,5 roku więzienia. Obrona próbowała udowodnić, że Lucarelli nie miał żadnych związków z mafijną działalnością swojego ojca, jednak kolejne odwołania nie przynosiły zmiany postanowienia. Ostatecznie we wtorek Sąd Najwyższy utrzymał w mocy wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności.

43-latek musi się zgłosić do wybranego zakładu, w którym odbędzie karę. Lucarelli ma odsiedzieć okres dwukrotnie dłuższy.

RadioZET.pl/gazzetta.it