Dramat Juve, Inter z Superpucharem Włoch po golu w 121. minucie

12.01.2022 23:51
Inter

Inter Mediolan pokonał Juventus 2:1 i sięgnął po Superpuchar Włoch. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 121. minucie Alexis Sanchez.

Lepiej w to spotkanie weszli gracze Juventusu, którzy objęli prowadzenie w 25. minucie. Gola zdobył Winston McKennie po podaniu Alvaro Moraty. 10 minut później mieliśmy remis, gdy do bramki Mattii Perina po strzale z rzutu karnego trafił Lautaro Martinez.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie. Wydawało się, że rozstrzygnięcia nie przyniesie też dogrywka, ale w 121. minucie do siatki trafił Alexis Sanchez i zapewnił Interowi zwycięstwo.

Dla drużyny z Mediolanu to szósty triumf w Superpucharze Włoch w historii. Poprzednio triumfowała w 1989, 2005, 2006, 2008 i w 2010 roku.