Zamknij

Reprezentant Włoch chciał pobić kibica. Interweniowała policja

09.08.2022 15:42

Domenico Berardi, 22-krotny reprezentant Italii i mistrz Europy z 2021 (2020) roku, próbował wdać się w bójkę z jednym z kibiców, który znieważał go na ulicy. Zarówno piłkarz, jak i fan nie potrafili znieść porażki Sassuolo w Pucharze Włoch.

Domenico Berardi chciał pobić kibica
fot. Twitter/Michele Criscitiello/screen

Sassuolo w poniedziałek sensacyjnie przegrało na wyjeździe w meczu pierwszej rundy Pucharu Włoch z beniaminkiem Serie B Modeną 2:3. Jednego z goli dla gości zdobył Domenico Berardi.

Po meczu 22-krotnemu reprezentantowi Italii puściły nerwy. W sieci pojawiło się nagranie, jak Berardi próbuje przedrzeć się przez kordom policji i postronnych osób, by zaatakować obrażającego go mężczyznę. Nie wiadomo, co powiedział fan ani której ekipie kibicował. Ostatecznie do rękoczynów nie doszło.

Berardi przeprasza za swoje zachowanie

Domenico Berardi szybko zreflektował się i na Instagramie przeprosił za swoje zachowanie. "Chcę przeprosić za to, co wydarzyło się poza stadionem po meczu z Modeną. Jesteśmy profesjonalistami, a przede wszystkim musimy być przykładem dla młodzieży i dzieci. Dzisiaj tak się nie zachowywałem" - napisał zawodnik.

Z dalszej części wpisu wynika, że kibic obrażał rodzinę piłkarza Sassuolo. "To dlatego, że osoby, które kocham najbardziej, takie jak moja żona i mój syn, były celem ataku, co mnie głęboko raniło" - tłumaczył.

Serie A wznowi rozgrywki w najbliższy weekend. Sassuolo na inaugurację zagra na wyjeździe z Juventusem.

RadioZET.pl/sportbible.com