Drągowski z czerwoną kartką w Pucharze Włoch. Zmasakrował rywala

13.01.2022 19:18
Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski został ukarany czerwoną kartką w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch Napoli - Fiorentina. Bramkarz reprezentacji Polski musiał opuścić murawę przed końcem pierwszej połowy.

Bartłomiej Drągowski pojawił się w wyjściowym składzie meczu 1/8 finału Pucharu Włoch, w którym Fiorentina podejmowała Napoli. Reprezentant Polski dobrze spisywał się między słupkami, aż do końcówki pierwszej połowy.

W 44. minucie Drągowski popełnił błąd w polu karnym i niedokładnie wyprowadzając piłkę, którą przejął Mertens i wpakował do siatki. Kiedy wydawało się, że nic gorszego 24-latkowi nie może stać się w tym spotkaniu, okazało się, że może.

Czerwona kartka Drągowskiego w Superpucharze Włoch

W doliczonym czasie gry Bartłomiej Drągowski nie porozumiał się z Nastasiciem, który dogrywał mu piłkę głową. Zagranie przeczytał Elmas, który został sfaulowany przez bramkarza Fiorentiny. Polak nie miał innego wyjścia, ponieważ musiał powstrzymać rywala, aby ten nie trafił do pustej bramki. W konsekwencji Drągowski został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić boisko.

Ostatecznie Napoli przegrało z Fiorentiną 2:5 i odpadło z Pucharu Włoch. Gola w debiucie zdobył Krzysztof Piątek.