Zamknij

Cristiano Ronaldo uważa, że wiele łączy go z Michaelem Jordanem

26.05.2020 09:42

Cristiano Ronaldo uważa, że ma mentalność i wiele innych cech wspólnych z koszykarską gwiazdą NBA Michaelem Jordanem, którego karierę przedstawiał emitowany niedawno serial dokumentalny „The Last Dance”.

Cristiano Ronaldo, Michael Jordan
fot. Instagram/Cristiano

- Stworzyliśmy historię - napisał o Jordanie były zawodnik Realu Madryt, a obecnie Juventusu Turyn na jednym z portali społecznościowych.

Cechy wspólne obydwu legend sportu światowego formatu to - zdaniem Ronaldo - obsesja na punkcie sukcesów i traktowanie każdego kolejnego tytułu mistrzowskiego jako osobistego wyzwania. Takiego Jordana, z którym identyfikuje się Ronaldo pokazał bijący rekordy oglądalności nie tylko w USA serial o sześciokrotnym mistrzu NBA z drużyną Chicago Bulls.

Buty Michaela Jordana z 1985 roku sprzedane za rekordową kwotę

Cristiano Ronaldo i Michael Jordan

We wtorek mijają dwa lata od ostatniego „tańca” Ronaldo w barwach Realu - triumfu w Lidze Mistrzów. 26 maja 2018 roku w Kijowie "Królewscy" pokonali FC Liverpool 3:1.

- Napisaliśmy historię i musimy się tym cieszyć. Wspaniale było grać w Realu Madryt - mówił po meczu portugalski napastnik, wywołując lawinę spekulacji. Po kilku tygodniach okazało się, że opuszcza Madryt i przenosi się do Turynu.

RadioZET.pl/PAP/AN

Posłuchaj podcastu