Zamknij

Cristiano Ronaldo ma poważną kontuzję kolan. Tego nie da się wyleczyć

06.07.2020 12:19
Cristiano Ronaldo
fot. PAP/EPA

Cristiano Ronaldo od sześciu lat zmaga się z poważną kontuzją kolan, której nie da się wyleczyć. Mimo tego Portugalczyk wciąż utrzymuje się na najwyższym światowym poziomie.

W 2014 roku u Cristiano Ronaldo zdiagnozowano zwyrodnienie stawów kolanowych.  To poważna kontuzja, która z czasem tylko się pogłębia. Tak naprawdę stan stawów kolanowych pogarsza się za każdym razem, gdy piłkarz ich używa. Przez to codziennie musi pracować nad ich wzmacnianiem. Jak poinformował twitterowy profil LaLiga Frauds, Portugalczyk potrafił poświęcić na to nawet sześć godzin dziennie.

Lekarze określili zwyrodnienie Ronaldo jako tendinopatię, czyli patologiczny stan kliniczny ścięgna, któremu towarzyszy ból, obrzęk i upośledzenie tego ścięgna ruchomości podczas wykonywania czynności. Tendinopatia to stan przewlekły, który pojawia się w wyniku ciągłego, nawracającego przeciążania ścięgien.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tendinopatia - objawy i leczenie choroby ścięgien

W 2014 roku, gdy Ronaldo zaczął mieć problemy z kolanami, lekarze zalecali mu kilka miesięcy przerwy. Portugalczyk nie chciał jednak odpuszczać najważniejszych meczów Ligi Mistrzów i nadchodzących mistrzostw świata. Ostatecznie dograł sezon do końca i pojechał na mundial.

Mimo cierpienia, okazał się być kluczowy dla Realu Madryt w sezonie 2013/2014, gdy sięgnął z klubem po Puchar Króla i Ligę Mistrzów. Przy okazji został królem strzelców Champions League, strzelając rekordowe 17 bramek w jednym turnieju. W 2014 roku otrzymał też Złotą Piłkę, nagrodę dla najlepszego piłkarza świata.

RadioZET.pl/AN

Posłuchaj podcastu