Zamknij

Cristiano Ronaldo kupił auto za 42 miliony złotych. Tak świętował scudetto

02.08.2020 13:10
Cristiano Ronaldo kupił Bugatti Centodici
fot. Cristiano Ronaldo/Instagram

Cristiano Ronaldo znany jest z zamiłowania do motoryzacji i nie szczędzi pieniędzy na nowe superauta. Ostatnio w jego garażu - na razie symbolicznie - pojawił się samochód wart ok. 42 miliony złotych. To Bugatti Centodieci.

Cristiano Ronaldo posiada już m.in. Lamborghini Aventador, Porsche Carrera 911 Turbo S, McLarena Senna, Ferrari F12 TDF, Rolls Royce'a Cullinana czy Mercedesa AMG G63, którego otrzymał na 35. urodziny od swojej partnerki Georginy Rodriguez, ale szczególnymi względami darzy markę Bugatti. Wcześniej kupił modele Veyron i Chiron, a teraz w jego kolekcji pojawił się produkowany tylko na zamówienie Centodieci. Dostępnych będzie tylko 10 egzemplarzy.

Portugalczyk sprawił sobie "luksusową zabawkę" w ramach świętowania scudetto, które Juventus wywalczył po raz dziewiąty z rzędu (drugi z CR7 w składzie). Koszt? Bagatela 10 milionów euro, czyli ok 42 milionów złotych!

Cristiano Ronaldo kupił Bugatti Centodieci

Bugatti Centodieci pod maską ma 1600 KM, a do setki rozpędza się w 2,4 sekundy. Na nowe auto Portugalczyk będzie musiał jeszcze trochę poczekać, bo dostawy pierwszych egzemplarzy planowane są na 2021 rok.

RadioZET.pl/wrc.net.pl