Zamknij

Cristiano Ronaldo chce wrócić. To będzie największy powrót w historii?

11.11.2020 10:39
Cristiano Ronaldo
fot. MIGUEL MEDINA/AFP/East News

Cristiano Ronaldo poważnie zastanawia się nad powrotem do Manchesteru United - przekazał dziennikarz Christian Martin. Nie ulega wątpliwości, że taki transfer zostałby okrzyknięty jednym z największych powrotów w historii futbolu.

Cristiano Ronaldo w Manchesterze United? Brzmi absurdalnie, ale w pewnym stopniu jest to prawdopodobne. Według dziennikarza Christiana Martina Czerwone Diabły chcą ściągnąć na Old Trafford Portugalczyka. Sam piłkarz ma rozważać propozycję, a Juventus jest w stanie podjąć negocjacje.

– Nasze źródła w Manchesterze i Porto potwierdzają, że Manchester United kusi Cristiano Ronaldo do powrotu w przyszłym sezonie. Portugalczyk to analizuje, a Juventus jest gotowy negocjować – przekazał Martin w poście na Twitterze.

Transfery: Cristiano Ronaldo kuszony przez Manchester United

To byłby jeden z największych powrotów w historii piłki nożnej. Taki ruch byłby ogromnym wzmocnieniem dla Manchesteru United, który od kilku dobrych lat jest w kryzysie i nie może powalczyć o tytuł mistrza Anglii. Jednak najprawdopodobniej w przypadku powrotu Ronaldo z posadą trenera musiałby pożegnać się Ole Gunnar Solskjaer. Co jakiś czas powraca temat zwolnienia szkoleniowca. W dodatku możliwe, że sam Portugalczyk nie chciałby pracować z mało doświadczonym Norwegiem.

W przyszłym roku angielscy kibice byliby rozgrzani do czerwoności. Gdyby transfer Ronaldo doszedł do skutku, a Messi dalej chciałby opuścić Barcelonę i przejść do Manchesteru City, fani Premier League byliby świadkami wielkich pojedynków między tymi zawodnikami. Chociaż ten scenariusz nie jest do końca realny, tak futbol, jak i cały sport nie raz już pokazał, że potrafi być nieprzewidywalny.

Cristiano Ronaldo był piłkarzem Manchesteru United w latach 2003-2009. W sumie w barwach zespołu rozegrał 292 mecze, w których strzelił 118 goli. Jak podają włoskie media, Ronaldo jest też łączony z przejściem do Paris Saint-Germain.

RadioZET.pl/