Claudio Marchisio podjął decyzję. "Il Principino" zakończył karierę

03.10.2019 16:32
Claudio Marchisio

Claudio Marchisio zakończył karierę. Popularny "Il Principino" podjął decyzję o zawieszeniu butów na kółku z powodu trapiących go od dłuższego czasu poważnych kontuzji kolana.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pomocnik piłkarskiej reprezentacji Włoch Claudio Marchisio, przez wiele lat występujący w Juventusie Turyn, zdecydował się w wieku 33 lat na zakończenie kariery sportowej. Powodem są nękające go kontuzje.

Claudio Marchisio zakończył karierę. Powodem ciągłe kontuzje

Marchisio, nazywany przez kibiców z Turynu "Il Principino" (Mały Książę) po raz pierwszy w Juventusie wystąpił w 2006 roku, w sumie w ekipie "Bianconero" przez dwanaście lat rozegrał ponad 400 meczów. Siedem razy zdobył tytuł mistrza Włoch, czterokrotnie z klubem z Piemontu triumfował w krajowych rozgrywkach pucharowych.

W 2016 roku doznał poważnej kontuzji lewego stawu kolanowego, przez co jego kariera została znacznie ograniczona. Ostatni sezon 2018/19 spędził w rosyjskim Zenicie St. Petersburg, ale tam także, z powodu problemów zdrowotnych, miejsca nie zagrzał.

W reprezentacji Włoch rozegrał 55 spotkań w których strzelił pięć bramek. W 2012 roku zdobył tytuł wicemistrza Europy, gdy w finale rozegranym 1 lipca na stadionie w Kijowie Hiszpania pokonała Włochy 4:0 (2:0).

RadioZET.pl/PAP