Zamknij

Christian Eriksen szuka nowego klubu. Możliwy jest jego wielki powrót

10.08.2021 15:08
Christian Eriksen
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Christian Eriksen wraca do pełni formy po zawale serca, którego doznał podczas Euro 2020. Chociaż ze względu na wszczepiony defibrylator prawdopodobnie nie będzie mógł grać we Włoszech, Duńczyk nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów. Jak się okazuje, zainteresowany pozyskaniem pomocnika jest m.in. jego były zespół.

Christian Eriksen doznał zawału serca podczas meczu reprezentacji Danii z Finlandią (0:1) w pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2020. Piłkarz runął bezwładnie na murawę, a do uratowania jego życia potrzebna była kilkuminutowa reanimacja. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Teraz 29-letni pomocnik chce wrócić do sportu, chociaż nie jest to takie proste. Duńczykowi wszczepiono bowiem do serca defibrylator, a regulamin włoskiej Serie A, w której Eriksen występuje jako zawodnik Interu Mediolan, zabrania uprawiania sportu na profesjonalnym poziomie przy obecności w organizmie takiego urządzenia.

Christian Eriksen szuka nowego klubu. Możliwy jest jego wielki powrót

Na pozbycie się defibrylatora z serca piłkarza jest jednak jeszcze za wcześnie. - To urządzenie jest niezbędne po ataku serca i przy zaburzeniach jego rytmu pracy. Usunięte może zostać dopiero, gdy wiadome jest, że taka sytuacja niemal na pewno się nie powtórzy - przyznał lekarz reprezentacji Danii, Morten Boesen.

Wydaje się, że mimo wszystko Inter nie chce pozbywać się Eriksena ze swojej drużyny, chociaż na pewno przystałby na wypożyczenie go do końca sezonu. Według znanego duńskiego dziennikarza, Omara Hawwasha, pozyskaniem Duńczyka poważnie zainteresowany jest Ajax Amsterdam, były klub piłkarza.

Christian Eriksen występował w Ajaksie w latach 2009-2013. Rozegrał w nim 163 mecze, w których strzelił 32 bramki i zanotował 65 asyst.

RadioZET.pl/Omar Hawwash